Fotografia produktowa – odzież

Fotografia odzieży to bardzo specyficzny dział fotografii produktów. Podobnie jak w przypadku innych obiektów, profesjonalne zdjęcie potrafi powiedzieć o wiele więcej o ubraniu niż najbardziej wyczerpujący opis. Większość odbiorców to wzrokowcy, dlatego łatwiej przykuć ich uwagę obrazem aniżeli słowem. Jednak dobre zdjęcie ubrania z przeznaczeniem do sprzedaży wymaga szczególnych umiejętności.

Naszym Klientom oferujemy różnie działy modowej fotografii, w zależności od potrzeb marketingowych. Najprostszym sposobem są Packshoty, czyli ubrania fotografowane „na płasko”, na neutralnym, białym tle oraz zdjęcia na wieszakach, które również nie wymagają zaangażowania modela, jednak mimo to prezentują się profesjonalnie. Bardzo popularną formą fotografii odzieży, którą proponujemy naszym Klientom są zdjęcia na manekinie „typu duch”, czyli przedstawienie ubrań na niewidocznym manekinie.

W ten sposób odbiorcy zobaczą dany fason i kształt prezentuje się na sylwetce. Ponadto w naszym studiu wykonujemy Lookbooki, czyli zdjęcia na modelce lub modelu. Wówczas dbamy o wszystkie szczegóły – stylizację, fryzurę oraz ekspresję modela, aby dopasować pojedyncze detale do charakteru prezentowej kolekcji.