Malowanie felg. Jak skutecznie pomalować felgi samochodowe.

Malowanie felg. Jak skutecznie pomalować felgi samochodowe.

Każdy kierowca wie, że nawet najnowszy model samochodu z biegiem lat zużywa się i niszczy. Również felgi z upływem czasu ulegają otarciom, rysom i innym usterkom, niezależnie czy wykonano je ze stopów stali czy aluminium. Oczywiście poważniejsze uszkodzenia wymagają niezbędnej naprawy w serwisie. Jeśli jednak kochamy nasz felgi, a utraciły one dawny blask, dobrym pomysłem może okazać się ich głębsza renowacja. Jednym z etapów przywracania felgom nowego blasku jest zabieg malowania felg.

Malowanie proszkowe felg

Malowanie felg wymaga wcześniejszego ich oczyszczenia, które zwykle dokonuje się poprzez piaskowanie. Już samo piaskowanie felg potrafi diametralnie odmienić wgląd obręczy.

Malowanie proszkowe felg to tak zwane malowanie na sucho. Jest bezpieczne dla środowiska, daje dosyć trwałe efekty, ale jest droższe niż standardowe techniki lakierowania. Polega na nakładaniu cząsteczek farby proszkowej przy pomocy specjalnego natrysku. Tak pomalowana felga musi trafić do pieca by efekt mógł się utrwalić. Sam proces lakierowania odbywa się w kabinie lakierniczej. Proszkowe malowanie felg aluminiowych oraz felg stalowych sprawia, że obręcze są bardziej odporne na działania czynników chemicznych, atmosferycznych i mechanicznych.

Malowanie felg na mokro

Tradycyjne nakładanie farby łączy się z mniej ekologicznych sposobem malowania. Jest to z pewnością tańszy sposób na odnowę naszych felg, ale warto zastanowić się czy w ostatecznym rozrachunku nie warto zainwestować w inną technikę barwienia. Malowanie felg na mokro jest nie tylko mało ekologiczne, ale również mniej trwałe od malowania proszkowego. Często także wymaga licznych poprawek, które generują dodatkowe koszty. Zarówno przy malowaniu tradycyjnym jak i malowaniu proszkowym obręczy specjaliści oferują pełną paletę barw. Do wyboru mamy lakiery bezbarwne, białe, czarne, kolorowe a nawet fluorescencyjne.

Malowanie felg samemu

Dużo kierowców lubi wykonywać naprawy swojego samochodu własnoręcznie. Malowanie felg aluminiowych samemu wymaga prostych zdolności manualnych oraz trochę czasu. To wystarczy aby odmienić wygląd i stan naszego samochodu. Pytanie czy na dobre czy na złe? Czasem usterki i uszkodzenia wymagają udania się do profesjonalistów. Lakierowanie felg to także domena wielu serwisów w tym się specjalizujących. Pamiętajmy, że sami możemy pomalować swoje obręcze, ale jest to dosyć żmudny i czasochłonny proces, a efekty mogą być niezadowalające. Płatna renowacja felg to natomiast gwarancja, że usługa zostanie przeprowadzona w profesjonalnych warunkach. Nie raz otrzymamy również na usługę gwarancję. Chociażby dlatego warto skorzystać takich serwisów jak ten: http://proserwis.info/renowacja-felg/. Dzięki temu nie wyrzucimy w błoto pieniędzy na farby, a czas możemy zagospodarować np. na malowanie płotu.

1 Comment

  1. Sam niedawno postanowiłem odnowić moje felgi. Najpierw zleciłem ich piaskowanie w Katowicach, a następnie wymalowałem felgi metodą proszkową :D. Aktualnie moje felgi wyglądają jak nowe co mnie bardzo cieszy.

Dodaj komentarz