Pies w domu

Pies w domu

Przyjaciel

Pies w domu to przede wszystkim wasz przyjaciel. Decydując się na kupno bądź przygarnięcie psa ze schroniska możecie być pewni, że jeśli zwierzę będzie odpowiednio traktowane odwdzięczy się wam tym samym. Oczywiście na swój sposób. Kiedy chcecie mieć psa w domu powinniście też chcieć mieć czworonożnego przyjaciela. Pies w domu, naszym skromnym zdaniem, właśnie w ten sposób winien być traktowany. Jest to żywa istota, która ma swoje uczucia, potrzeby, emocje. To nie tylko zwierzę, ale aż zwierzę, któremu należy się dobre traktowanie. Pamiętajcie, że to my zdecydowaliśmy się wziąć psa pod nasz dach, zatem zapewnijmy mu należyty byt.

Obowiązki

Posiadanie w domu psa, jakie by nie było miłe i fajne, wiąże się przede wszystkim z licznymi obowiązkami. Przede wszystkim pies musi być regularnie wyprowadzany aby mógł załatwić swoje potrzeby. To do nas należy także obowiązek posprzątanie po psie. On sam niestety tego nie zrobi, a to my jesteśmy jego właścicielem. Ponadto, przynajmniej raz dziennie spacer powinien być dłuższy. Wyjście na dwór to nie tylko załatwienie potrzeb. Musicie pamiętać, że pies który mieszka w domu, potrzebuje regularnych spacerów i ruchu na świeżym powietrzu. Mając w domu psa musimy zapewnić mu także odpowiednie jedzenie i stały dostęp do wody. jest to zwierzę i to jak będzie mu się żyło zależy przede wszystkim od nas. W przypadku gdy pies zachoruje musimy zapewnić mu profesjonalną opiekę. Kiedy my jesteśmy chorzy bez mrugnięcia okiem udajemy się do lekarza. Decydując się na psa w domu musimy być świadomi, że on tez może zachorować. Tak jak i my jest ssakiem, który cierpi na liczne choroby, a przede wszystkim starzeje się. W sytuacjach kiedy zwierzę choruje musimy zabrać je do weterynarza i odpowiednio pielęgnować.

Rasowy pies i jeszcze więcej obowiązków

To tylko kilka podstawowych rzeczy, o których musimy wiedzieć, zanim podejmiemy decyzję o kupni czy adopcji psa. Kiedy wybieramy rasowe psy warto wcześniej zapoznać się z ich szczególnymi cechami charakteru i wymaganiami. Przykładowo jeśli decydujemy się na kupno psa długowłosego, będzie to wiązało się z regularnym obowiązkiem czesania. Jest to czynność nie tylko długa ale i żmudna. Będziemy musieli robić to nawet kilka razy w tygodniu. Jeśli już teraz wiemy, że nie będziemy mieli na to ani czasu ani chęci, poszukajmy wśród innych ras.

Radość

Pies w domu to nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim wielka radość dla właścicieli. Po ciężkim dniu pracy, kiedy wracamy do domu, nikt inny nie będzie tak radośnie witał nas od samych drzwi. Oddanie jakim obdarza nas pies jest niezwykłe i nieporównywalne do niczego innego. Jeśli szukamy wiernego przyjaciela, o którego chcemy dbać i dać mu kochający dom, wybór może paść tylko na psa.

Dodaj komentarz