Drewniane domy nie tylko w górach

Jeszcze niedawno drewniane domy kojarzone były wyłącznie z górskimi obszarami, jednak dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Systematycznie wzrasta liczba domów z drewna na całym świecie, a ma na to wpływ zarówno podejście ekologiczne, jak i ekonomia.

Dom z drewna to marzenie niejednego człowieka, jednak dziś wyjątkowo łatwo je spełnić. Liczne przedsiębiorstwa oferujące projekt i wykonanie domów z drewna zapewniają, że stworzą budynek dla każdego. Drewniane domy mogą mieć różne powierzchnie i formy, niektóre są tylko sezonowe, a inne bez problemu nadają się do użytkowania przez cały rok. Ich cechą wspólną jest jednak oryginalny wygląd, wobec którego żaden człowiek nie pozostanie obojętny.

Jedną z ważniejszych zalet, które przekonują ludzi do domów drewnianych jest ich trwałość. Ocenia się, że niektóre z nich mogą stać całe wieki, nie musimy obawiać się też o dobór materiałów gdyż tak jak w domach murowanych możemy ułożyć np, dowolne piękne podłogi z płytek włoskich lub hiszpańskich zamiast desek. Drewno używane do budowy domów jest specjalnie impregnowane, co sprawia, że nie jest podatne na uszkodzenia, a jego palność jest dużo niższa. Przez wiele lat budynek z drewna sprawia wrażenie jakby dopiero co został zbudowany.

Dla inwestora niezwykle istotne jest również to, że domy drewniane powstają bardzo szybko, może to być nawet okres kilku miesięcy, w niektórych przypadkach czas od stworzenia projektu do oddania budynku do zamieszkania to tylko kilka tygodni. Drewniane domy to też niższy koszt, co jest skutkiem mniejszej ilości prac wykończeniowych, dla wielu ważne jest również wykorzystanie naturalnych surowców przyjaznych dla środowiska, świetna izolacja termiczna i oryginalny mikroklimat, który korzystnie wpływa na stan zdrowia i samopoczucie człowieka.

Należy pamiętać, że drewniany dom jest zwartą całością dlatego nie można zlekceważyć dobrego zaplanowania. Polecamy przy pierwszym domu skorzystać z usług dobrego architekta oraz projektanta wnętrz, który swoim doświadczeniem wspomoże Państwa decyzje i pozwoli oszczędzić na przyszłych zmianach.