Firanki w każdym udekorowanym domu

Zdanie, że dom nie potrzebuje żadnych ozdób i bibelotów może wypowiedzieć chyba tylko rasowy mężczyzna, któremu do życia potrzebna jest jedynie kanapa i telewizor. Na szczęście każda kobieta wie, że tylko właściwa dekoracja wnętrz sprawi, że poczujemy się wreszcie jak u siebie. Bardzo ważne są odpowiednio dobrane firany i zasłony. Służą one nie tylko celom estetycznym, ale też stworzeniu odpowiedniego klimatu w naszym mieszkaniu, a także w pewnym sensie zwiększeniu poczucia prywatności domowników. Indywidualny styl pomieszczenia może podkreślić tylko bardzo dobrze dobrana zasłona w odpowiednim kolorze i deseniu oraz strukturze.

Często w kompletach wraz z firanami i zasłonami sprzedawane są obrusy, które zdobią podobne wzory.

Dzięki temu wystrój salonu, czy sypialni będzie spójny, a my będziemy mieli pewność, że poszczególne elementy nie „gryzą się” ze sobą. Coraz częściej w wystroju wnętrz sięgamy po rękodzieło. Tego rodzaju sztuka jest przystępna dla naszych portfeli i najczęściej nadaje się do wnętrz w różnym stylu. Bardzo modny jest ostatnio orient. Powstało wiele sklepów, które sprzedają wyroby z orientalnej laki, czy bambusa. Całe kolekcje mogą wspaniale harmonizować z resztą pomieszczenia podkreślając jego indywidualny charakter.

Pamiętajmy, że zbytni eklektyzm może sprawić, że wnętrze nie tylko stanie się niespójne, ale też może zacząć nas denerwować. Najważniejsze to nie łączyć ze sobą zbyt jaskrawych kolorów. Oczywiście ich zastosowanie jest wskazane, ale z umiarem, ponieważ posiadają one możliwość oddziaływania na nastrój człowieka. Zieleń sprawia, ze nabieramy optymizmu, a nasze oczy odpoczywają, a jaskrawa czerwień pobudza do działania, ale też działa jak płachta na byka w skrajnych przypadkach.