Jesienne skarby

Jesienne skarby

Kasztanowe inspiracje

Jesień to pora, która niesie ze sobą mnóstwo skarbów i pięknych kolorów. Żółto-czerwone liście, bordowo-brązowe kasztany, soczyście czerwona jarzębina to cuda natury, które sprawią wiele frajdy Twoim Dzieciakom. Wybierzcie się na spacer w poszukiwaniu jesiennych klejnotów, a następnie stwórzcie prawdziwe arcydzieła.

Każde zadania plastyczne wpływają na rozwój maluchów. Kształtują kreatywność, ćwiczą wyobraźnie i kształcą zdolności manualne, dlatego podpowiemy jak fajnie do tego wykorzystać kasztany.

Do zabawy przydadzą się zapałki, wykałaczki, nitki, kolorowy papier, plastikowe oczka, które można kupić w pasmanterii i klej. Dzięki tym akcesoriom możecie stworzyć zwierzaki i różne stworki. Może kolczasty jeż, długi wąż, Bert z Ulicy sezamkowej czy może samochodzik, który posłuży w późniejszych wyścigach? Niech poniesie Was wodza fantazji!

Kasztany również można wykorzystać do wielu innych zabaw, jak:

-Rzuty do celu – ustawcie na murku papierowe kubeczki bądź puszki i spróbujcie je strącić za pomocą kasztanowego pocisku. Wersją domową może być wiaderko lub miska, do której będziecie celować.

-Malowanie kasztanami – układajcie kasztany tak, aby stworzyć z nich obraz

-Wyścigi kasztanów – wybierzcie okrągłe okazy i turlajcie nimi, zobaczcie który potoczy się dalej.

-Troszkę gimnastyki – gimnastykujcie paluszki i bosymi stopkami spróbujcie chwytać kasztany. Jak długo je tak utrzymacie?

-Tor przeszkód – ułóżcie podłużne kasztanowe linie a następnie je przeskakujcie

-Troszkę muzyki – do zamykającego się pojemnika włóżcie kilka kasztanów, a następnie potrząsajcie wydobywając ciekawe dźwięki.

-Kasztanowa kąpiel – dokładnie umyjcie kasztany i zabierzcie je do kąpieli. Sprawdźcie, które zatoną, a które będą dryfować na powierzchni wody. Może dodać im żagiel i pomyśleć o wietrze? Dmuchajcie i pomagajcie im w pokonywaniu mil morskich.

-Kasztanowe liczydło – Ale dlaczego nie połączyć zabawy z czymś pożytecznym? Kasztany pomogą w nauce liczenia. Sprawdźcie ile kasztanów udało Wam się nazbierać, a później czas na dodawanie i odejmowanie.

Jesienne skarby można w wykorzystać na wiele banalnych sposobów, które mogą okazać się fajnym, kreatywnym sposobem na spędzenie czasu. Ile głów, tyle jest pomysłów. Do zabawy!