Wpływ diety na urodę

Wpływ diety na urodę

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i tak samo się czuć. Inwestujemy więc w drogie kosmetyki i zabiegi kosmetyczne, aby poprawić kondycję naszej skóry, ujędrnić ją i wygładzić. Wiele kobiet gotowych jest wydawać setki złotych, aby tylko zapobiec starzeniu się skóry. trzeba jednak pamiętać o tym, że piękny i zdrowy wygląd bierze się nie tylko ze składników kosmetyków, których uważamy.

Niezwykle ważna jest dieta, która potrafi poprawić urodę. Dzięki dostarczaniu cennych składników odżywczych można bowiem skórę wzmocnić i poprawić jej kondycję. Jak powinna wyglądać taka dieta?

Przede wszystkim, należy ograniczyć do minimum nałogi lub całkowicie z nich zrezygnować. Alkohol, papierosy i inne używki są bardzo widoczne właśnie na skórze. Robi się ona szara i sucha.

Nawilżanie skóry czyli o zielonej herbacie

Niezwykle ważne jest nawilżanie skóry od środka. Zaleca się więc, aby wypijać jak najwięcej płynów w ciągu dnia. Samej wody powinno się pić około dwóch litrów. Można ją uzupełnić o ziołowe i zielone herbaty, jednak w niezbyt dużych ilościach. Całkowicie odstawia się zaś napoje słodkie. Dieta bogata w cukier powoduje występowanie wyprysków na skórze.

Najlepiej, aby dieta zdominowana była przez warzywa. Dostarczają one skórze najwięcej minerałów i składników. Sprawdzają się najbardziej warzywa sezonowe i lokalne. Z nich można też robić rewelacyjne maseczki. Warto raz dziennie wypijać szklankę soku świeżo wyciśniętego z warzyw właśnie dla skóry.
Czy nabiał szkodzi skórze? Kwestia nabiału jest problematyczną i dość indywidualną. Niektórzy bowiem źle reagują na spożywanie tego składnika. Może pojawiać się wówczas na skórze wysypka lub rumień. U wielu osób pojawia się nawet reakcja alergiczna lub suchość skóry i swędzenie. Jeżeli nie ma takich problemów, można w umiarkowanych ilościach spożywać nabiał.

Więcej ryb

Mięso warto zaś zastąpić tłustymi rybami morskimi. Takie cenne tłuszcze jak Omega-3 idealnie wpływają na kondycję skóry i są w stanie ją bardzo poprawić. Osoby, którym zależy na śniadej cerze powinny zjadać sporo marchwi. Nie wolno jednak przesadzać, ponieważ może to przeszkadzać wątrobie.