Firmy też chcą oszczędzać

Firmy też chcą oszczędzać

Mimo nie sprzyjającej sytuacji na rynkach finansowych, mimo, że częściej sięgamy po kredyty niż oszczędzamy, to jednak jest jeszcze wiele osób, które potrafi odłożyć parę groszy na tak zwaną czarna godzinę.

W sondzie jaka została przeprowadzona zdecydowana większość ankietowanych jest zdania, że nie oszczędza ponieważ nie ma z czego odkładać pieniądze. I taka niestety jest sytuacja, ale skoro są tacy, którzy mogą jeszcze coś odłożyć to najlepiej, aby odkładani nie do skarpety, ale na konta oszczędnościowe lub lokowali swoje pieniądze w depozyty bankowe. Problem w tym, że aby kasę złożyć w depozyt bankowy najczęściej trzeba mieć pewną i niekoniecznie małą kwotę, która później przez jakiś czas pozostaje zamrożona, bowiem jak wiadomo z lokat bankowych nie można wybierać pieniędzy bez utraty odsetek bankowych. Na konta oszczędnościowe można wpłacać i wypłacać pieniądze bez utraty odsetek.

Musimy jednak pamiętać, że najczęściej banki mają tylko jedna wypłatę za którą nie pobierają prowizji, za późniejsze już trzeba zapłacić. Ale nie wszystkie banki mają tylko jedną bezpłatną wypłatę, bowiem są banki które oferują swoim klientom kilka takich wypłat. Dlatego sprawdzajmy oferty bowiem każdy z oszczędzających w tym systemie z pewnością chciałby mieć jak najlepsze konto oszczędnościowe, a takie najlepsze konto oszczędnościowe znajdziemy miedzy innymi poprzez sprawdzanie rankingów najlepszych kont oszczędnościowych.

Na przykład idea bank oferuje firmom takie ich zdaniem najlepsze konto oszczędnościowe oprocentowane na 5%. Nie jest to szczyt marzeń przedsiębiorców, bowiem coraz częściej nawet zwykłe konta osobiste mają wyższe oprocentowanie, ale jest to chyba dość ciekawa oferta dla firm, chociażby z tego względu, że istnieje możliwość otworzenia w tym banku nawet trzech takich rachunków, wypłaty w dowolnym czasie i dowolnych kwot. Najlepiej jednak sprawdzić to najlepsze konto oszczędnościowe w idea banku. Najczęściej bowiem zwracamy swoją uwagę ku klientom indywidualnym i przy tej okazji kontach dla takich klientów. A przecież są jeszcze firmy i dla firm jest również taka oferta.