Czym zastąpić plastikowe naczynia jednorazowego użytku? Ekologiczne alternatywy

Czym zastąpić plastikowe naczynia jednorazowego użytku? Ekologiczne alternatywy

Mogłoby się wydawać, że jednorazowe naczynia i sztućce nie mają nic wspólnego z ekologią. Rzeczywiście tak jest, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko naczynia wykonane z plastiku. Plastikowe talerze, kubki, noże i widelce zaśmiecają bowiem naszą planetę, a jak wiadomo jest już na niej wystarczająco dużo plastikowych odpadów. Czym więc zastąpić plastikowe, jednorazowe naczynia? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Naczynia z papieru

Jednorazowe naczynia i sztućce mogą przydać się w wielu różnych sytuacjach. To dobre rozwiązanie na imprezach plenerowych, targach i dużych spotkaniach, na których używanie zwykłych naczyń byłoby dość problematyczne. Naczynia wykonane ze szkła trzeba by było na bieżąco myć i liczyć na to, że wszystkie wrócą do właściciela całe. Z kolei jednorazowe sztućce i talerze wystarczy po użyciu wyrzucić do kosza i nie trzeba martwić się ich zbieraniem oraz czyszczeniem.

Kubki papierowe, talerze i inne przedmioty jednorazowego użytku są dobrą alternatywą dla plastiku. Są one wytrzymałe oraz nie zaśmiecają one planety w takim stopniu jak plastik, szybko też poddają się rozkładowi. Jeśli chcesz użyć tego typu naczyń na imprezie firmowej w plenerze, to dobrym pomysłem będzie umieszczenie loga na kubkach. To dobra reklama dla firmy, a jej zaletą jest, chociażby to, że nie jest zbyt droga, ponieważ papierowe naczynia można kupić w atrakcyjnej cenie.

Jednorazówki z otrąb

Naczynia jednorazowe wykonane np. z otrąb to prawdziwy hit ostatnich kilku miesięcy. To stosunkowo nowy wynalazek jednak trzeba przyznać, że może zrewolucjonizować podejście do jednorazówek. Naczynia wykonane z otrąb i wody bardzo szybko się rozkładają – potrzebują do tego zaledwie miesiąca. Co ciekawe, takie naczynia można również schrupać – dosłownie, ponieważ są one jadalne. Woda w połączeniu z otrębami tworzy plastyczną masę, której można nadawać dowolny kształt. To bardzo ciekawa alternatywa dla plastiku, którą coraz częściej można zobaczyć w wielu miejscach.

A może drewno?

Drewniane naczynia i sztućce nie do końca można nazwać jednorazowymi, ponieważ bez obaw można ich użyć ponownie. Można je wykonywać z różnych gatunków drzew i bez większego problemu można kupić je w internecie czy nawet stacjonarnie. Drewniane naczynia wyglądają bardzo efektownie i mogą zrobić wrażenie na osobach, które do tej pory nie miały styczności z takim produktem. Warto jest szukać ekologicznych alternatyw dla plastiku, ponieważ rozkłada się on przez bardzo długi czas i szkodzi naszej planecie.

Dodaj komentarz