Kubek niekapek – skuteczny sposób nauki picia przez malucha

Kubek niekapek – skuteczny sposób nauki picia przez malucha

Obecnie nie ma lepszego sposobów na karmienie niemowlaków niż zastosowanie kubka niekapka. To właśnie one świetnie wywiążą się z tego zadania i zagwarantują, że dziecko będzie mogło pić bez oblewania się. Na pewno będzie to bardzo dobra wiadomość dla każdego rodzica. W końcu nie trzeba będzie martwić się o to, że dziecko pozalewa się całe i trzeba będzie je co chwila przebierać. Dzięki kubkom niekapkom do takich sytuacji na pewno nie dojdzie.

Do czego posłuży kubek niekapek zapracowanej wiecznie mamie?

Główną zaletą zakupu kubka niekapka będzie to, że dziecko wreszcie nauczy się samodzielnie pić. Nie trzeba będzie biegać za nim z łyżeczką i go nawadniać. A dodatkowo jego zawartość możemy łatwo podgrzać wykorzystując tradycyjny podgrzewacz do butelek – np ten firmy Avent, znajdziesz taki na https://techsat24.pl/karmienie-pielegnacja. Bez problemu Twoje dziecko samodzielnie poradzi sobie z przyjmowaniem napojów, a jest to bardzo ważne, aby dziecko tego typu umiejętności zdobyło. Na pewno dzięki temu będzie mogło się właściwie rozwijać, o co każdemu rodzicowi przecież chodzi. Można będzie cieszyć się z tego, że dziecko zdobywa nowe umiejętności i to dzięki gadżetom takim jest kubki niekapki. W końcu każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko stawało się coraz bardziej samodzielne. Z pomocą takich gadżetów jak kubki niekapki będzie to jak najbardziej możliwe. Można będzie cieszyć się z tego, że dziecko nauczy się samodzielnie pić bez żadnych problemów.

Jak dobrać kubek niekapek dla Twojego dziecka?

Na początku wybierz kubek dla malucha z wygodnymi uchwytami do trzymania i miękkim ustnikiem. Dobrze, by miał skalę na boku butelki – łatwiej będzie ci określić, ile mleka wypija twój maluszek. Przy wyborze zwracaj uwagę przede wszystkim na końcówkę, przez którą dziecko będzie piło. Musi być dosyć miękka i starannie wyprofilowana w ten sposób, aby usta układały się prawidłowo, gdyż ma to wpływ na zgryz dziecka. Najlepiej, gdy końcówka jest ze wszystkich stron wypukła.

Kubki niekapki dostępne są w bardzo atrakcyjnych kolorach. Zawierają bajkowe motywy. W związku z tym dziecko z wielką przyjemnością będzie po taki kubek sięgało. Będzie zadowolone, że może z niego pić. A przecież o to właśnie chodzi. Dzięki temu, że nauczy się korzystania z kubka niekapka nie będzie miało również żadnych problemów z korzystaniem ze zwykłych kubków.

Dodaj komentarz