Metabolizm – co to jest i jak go przyśpieszyć?

Metabolizm – co to jest i jak go przyśpieszyć?

Metabolizm, czyli inaczej przemiana materii, to suma przemian biochemicznych, które zachodzą w naszym ciele, plus towarzyszące im przemiany energetyczne. Cały ten proces nie mógłby istnieć bez spożywania pożywienia, jego trawienia oraz wydalania zbędnych metabolitów. Proces metabolizmu cały czas zachodzi w ciele człowieka, dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, jak on przebiega. Jeśli chcesz wspomóc się podczas odchudzania, to istnieje kilka sposobów na to, jak przyśpieszyć metabolizm.

Od czego zależy szybkość metabolizmu?

Na intensywność metabolizmu ma wpływ bardzo dużo czynników. Na samym początku warto jednak wspomnieć o tym, że procesy metaboliczne można podzielić na dwa rodzaje – anabolizmy i katabolizmy. Anabolizmy to proces budowania wszystkich niezbędnych związków, które są potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Ten proces wymaga dostarczenia organizmowi energii. Z kolei katabolizm, jest odwrotnością anabolizmu. Przemiany kataboliczne wytwarzają energię dzięki degradacji składników odżywczych z pożywienia. Taka energia wykorzystywana jest później do utrzymania stałej temperatury ciała oraz przebiegu wszystkich kluczowych procesów, które zachodzą w naszym ciele.

U dzieci oraz młodzieży, gdy trwa największy wzrost i rozwój przewagę, mają procesy anaboliczne. Z kolei u osób dorosłych jest zupełnie odwrotnie, wtedy to katabolizm ma przewagę nad anabolizmem. Tempo metabolizmu w dużej mierze zależy od: wieku, fazy rozwoju, stanu zdrowia, płci, a nawet pory dnia i roku. Co więcej, możemy mieć wpływ na szybkość swojego metabolizmu. Zazwyczaj chcemy, aby był on szybszy, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sposobów na to, jak przyśpieszyć metabolizm.

Sposoby na przyśpieszenie metabolizmu

Pierwszym sposobem na przyśpieszenie metabolizmu jest regularne spożywanie posiłków. Zaleca się, aby było ich 4 lub 5 w ciągu dnia a odstępy między kolejnymi daniami nie wynosiły więcej niż 3-4 godziny. Oprócz tego warto spożywać śniadania, które dostarczają organizmowi porządną dawkę energii już z samego rana. Oczywiście najlepiej jest wybierać produkty pełnoziarniste, które zawierają błonnik i węglowodany złożone. Wpływ na metabolizm ma też picie odpowiedniej ilości wody, a także unikanie przejadania się. Co ciekawe niektóre przyprawy wykazują działanie, które może przyśpieszyć metabolizm. Mowa m.in. o: papryczkach chilli, pieprzu Cayenne, imbirze i cynamonie.

Suplementacja dla zdrowia i nie tylko

Aby przyśpieszyć metabolizm, warto też spożywać kwasy tłuszczowe omega-3 oraz zdrowe i naturalne suplementy, które wykazują wiele pożądanych właściwości. Mężczyźni, którzy planują zrzucić sporo kilogramów, prócz przyspieszenia metabolizmu i zażywania witamin oraz minerałów mogą zażywać suplement http://memberxxl.eu/, który rozwiąże ewentualne problemy z przyrodzeniem, a dokładnie, pozytywnie wpłynie na fizjologiczny mechanizm erekcji. Nie ma się bowiem czego wstydzić, gdyż podczas odchudzania nasz organizm szczególnie narażony jest na osłabienie i zmęczenie.

Jego skład jest w pełni naturalny, bezpieczny i co najważniejsze może rozwiązać problem dotyczący przyrodzenia. Składniki tego suplementu z pewnością nie zaszkodzą, a mogą przynieść bardzo zadowalające rezultaty. Większość mężczyzn, którzy stosowali suplement, jest zadowolonych z jego działania, co potwierdzają pozytywne opinie w internecie. Mężczyźni doceniają ten preparat za bardzo dobry skład, bezpieczeństwo stosowania oraz za łatwość i wygodę przeprowadzania kuracji.

Dodaj komentarz