Montaż kolców na ptaki – dobry sposób na gołębie

 Szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się gołębi? Jednym z rekomendowanych metod jest montaż specjalnych kolców na balkonach i gzymsach. Jak zrobić to w bezpieczny sposób, jeśli nie mamy bezpośredniego dostępu z wnętrza budynku? Najlepiej będzie, jeśli skorzystamy z oferty firmy wynajmującej podnośniki koszowe oraz nożycowe – http://rent-expert.pl/. Taka jednorazowa inwestycja pozwoli nam na zawsze zapomnieć o wyrządzanych przez gołębie szkodach. Ptaki szybko przeniosą się w inne miejsce, a my będziemy mogli cieszyć się czystą elewacją. Z czego wynika zbawienne działanie kolców na ptaki oraz jak wygląda ich montaż? Odpowiadamy w poniższym artykule. 

Kolce na ptaki – jak działają?

Konstrukcja kolców na gołębie jest prosta. Są to najczęściej podłużne plastikowe panele, na których znajduje duża ilość tępo zakończonych drutów. Dzięki umieszczeniu ich w miejscach, w których najczęściej siadają irytujące nas swoją obecnością gołębie, możemy być pewni, że ptaki nie pojawią się ponownie w ich pobliżu. Kolce skutecznie zabezpieczają parapety i gzymsy przed gniazdowaniem ptasich szkodników, ponieważ gołębie zwyczajnie nie mają możliwości, by bezpiecznie wylądować i przesiadywać w takich zabudowanych drutami miejscach.

Czy taki sposób na gołębie jest legalny? 

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy kolce na gołębie są legalnym sposobem przeciwdziałania gołębiom zajmującym nasze budynki. Odpowiednio skonstruowane, tępe kolce nie stanowią jednak zagrożenia dla ptaków, dlatego możemy spokojnie ich używać, nie martwiąc się możliwą karą. Według obowiązującego prawa zakazane są bowiem wyłącznie takie sposoby odstraszania gołębi, które okaleczają i krzywdzą zwierzęta. Kolce jedynie skutecznie zniechęcają gołębie do wylądowania na naszym parapecie, nie wyrządzając im przy tym żadnej szkody. Warto jednak pamiętać, że podczas zakładania kolców na budynek musimy mieć uzasadniony powód takiego działania.

Bezpieczny montaż kolców na gołębie

Do montażu kolców na gołębie warto dobrze się przygotować, szczególnie jeśli miejsce, w którym chcemy je umieścić, jest trudno dostępne. W tym celu świetnie sprawdzą się podnośniki koszowe, w których będziemy mogli poczuć się bezpiecznie i które pozwolą na swobodne działanie podczas montowania takiego sposobu odstraszania gołębi. Dokładny sposób mocowania kolców zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Najczęściej przytwierdza się je za pomocą kleju lub opasek zaciskowych. Montaż jest naprawdę prosty, więc szybko będziemy mogli cieszyć się naszą strefą wolną od gołębi.

Dodaj komentarz