Nagrobki granitowe – wady i zalety

Nagrobki granitowe – wady i zalety

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w naszym klimacie nie sprawdza się marmur. To trochę dziwne, bo nam się wydaje, że marmur jest wszędzie obecny. W takim razie, z czego wykonane są nagrobki poznań, które widzimy na cmentarzach? To nic innego jak bardzo wytrzymały granit. To, dlatego nie mylmy już tych pojęć. Od tej pory patrząc na nagrobek będziemy wiedzieć, z czego jest on wykonany.

Czy taki granit jest wytrzymały? Oczywiście, że jest, ale przecież nikt nam nie da wiecznej gwarancji na coś. Najczęściej firmy oferujące nagrobki poznań dają nam kilka lat gwarancji. To wystarczy żeby sprawdzić czy wybrany przez nas granit nie ma skaz. Najlepiej będzie to widać podczas zmieniających się warunków atmosferycznych. Jeśli zrobi się bardzo gorąco i zacznie padać deszcz to wtedy bardzo często dochodzi do pęknięcia granitu. Jeśli nie minęło jeszcze zbyt dużo lat to można będzie reklamować taki nagrobek i firma na pewno zrobi wszystko żeby nam go wymienić na nowego.

Gdzie znajdziemy kamieniarza?

Najczęściej można taką firmę znaleźć blisko cmentarza, ale jeśli ktoś nie chce szukać na miejscu, bo ceny są za wysokie to nie pozostaje mu nic innego jak poszukać w Internecie.

Dzisiaj nawet nagrobki można tam znaleźć i trzeba przyznać, że oferta jest naprawdę całkiem spora i na pewno zadowoli każdego, kto się zgłosi do takiej firmy. Są specjalne katalogi gdzie można będzie znaleźć wzory, które mogą nam się spodobać. Wybranie gotowego wzoru przyspiesza prace nad nagrobkiem, ale nie musimy się w ten sposób ograniczać. Można zrobić taki kształt nagrobka, jaki nas tylko interesuje i firma na pewno będzie starała się zrobić wszystko żeby nasze wymagania spełnić. Konkurencja wśród kamieniarzy jest też bardzo duża, bo ludzie sprawdzają te tańsze oferty. Nie każdy ma na nagrobek przeznaczone nieograniczone ilości pieniędzy, dlatego szukamy ofert, które będą wstanie spełnić nasze wymagania i nie kosztować zbyt wiele. Skoro musi być nagrobek to trzeba będzie wybrać coś porządnego i estetycznego.

Dodaj komentarz