Perfumy idealne na ślub

Perfumy idealne na ślub

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Biała suknia i welon to marzenie każdej z nas. Gdy ten wielki dzień zbliża się wielkimi krokami a przygotowania idą pełną parą często w głowie pojawia nam się pytanie, czy oby na pewno wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Chcemy, by ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla nas ale również dla naszych gości. Z tego właśnie względu dokładamy wszelkich starań, by o niczym nie zapomnieć. O ile wybór sukni ślubnej czy biżuterii nie stanowi zazwyczaj problemu dla przyszłej panny młodej, o tyle dobranie odpowiednich perfum na tę okazję, często jest nie lada wyzwaniem. Dzisiaj podpowiadamy, jak wybierać zapachy na ten wyjątkowy dzień.

Jak wybrać odpowiednie perfumy na ślub?

Pierwszą podstawową zasadą jest to, że w dniu ślubu powinniśmy zrezygnować ze zbyt ciężkich i wyrazistych aromatów. Mogą one przytłoczyć gości i zamiast wzbudzić zapachem zachwyt wśród innych będziemy tylko drażnić ich nozdrza. Starajmy się więc sięgać po delikatne, kwiatowo-owocowe aromaty.

Jeśli zaplanowaliśmy ślub i wesele w okresie letnim bądź wiosennym – wtedy też odstawmy na bok orientalne czy korzenne perfumy. Najlepiej wówczas sprawdzą się subtelne, kwiatowe akordy. Pamiętajmy również o tym, by w dniu swojego ślubu skropić się wodą perfumowaną a nie toaletową, gdyż ta nie jest tak intensywna i szybko się ulatnia.

W kwestii doboru perfum zawsze możemy także zasięgnąć rady u swojego przyszłego męża. W końcu to on podczas tego dnia będzie spędzał przy naszym boku najwięcej czasu. Zapytajmy więc go o zdanie bo dobrze by było, gdyby perfumy przypadły do gustu także jemu. Zwróćmy uwagę również na to, jakiego pachnidła ma zamiar użyć nasz narzeczony w dniu ślubu. Zapachy męskie są zazwyczaj dużo bardziej wyraziste i mogą zdominować nasz ulubiony aromat perfum.

W dzisiejszych czasach wybór w drogeriach i perfumerii internetowej jest tak spory, że ze znalezieniem czegoś odpowiedniego na ten wyjątkowy dzień nie powinniśmy mieć żadnego problemu.

Dodaj komentarz