Podstawy demakijażu twarzy

Podstawy demakijażu twarzy

Ostatnie badania dowodzą, że najwięcej problemów ze skórą twarzy wynika z nieprawidłowego oczyszczania jej. Niedokładnie zmywamy makijaż, nie dbamy o używanie koniecznych do oczyszczania preparatów, skutkiem czego skóra staje się zniszczona, pojawiają się wypryski i zaczerwienienia. O ile problem ten u mężczyzn jest sporadyczny, o tyle kobiety, które nakładają makijaż na twarz niemal każdego dnia, coraz częściej skarżą się na problemy z cerą. Na pomalowanej twarzy osadzają się kurz, pyłki, łatwiej ‘przyklejają’ się zarazki. Dlatego tak ważne jest, by każdego dnia dokładnie zmywać wszystkie zanieczyszczenia z twarzy. Nie można robić tego w pośpiechu i przy pomocy samej wody, bo w tej sposób, możemy zmyć wierzchnią warstwę pudru, podkładu czy tuszu, ale nie zmyjemy pozostałości znajdujących się w porach. A skóra, która przez długi czas jest zanieczyszczona, której pory są zatkane, łatwo się przetłuszcza i pojawiają się niedoskonałości.

 

Pierwszym krokiem ku prawidłowemu demakijażowi jest dobranie odpowiedniego kosmetyku. Warto wiedzieć, że specjalne preparaty do demakijażu mają nie tylko działanie oczyszczające, ale także nawilżające, dzięki czemu nie przesuszają skóry, lecz dbają o nią od początku do końca. Mimo tego, produkty do demakijażu zostały pogrupowane ze względu na rodzaj skóry. Aby wybrać odpowiedni, należy zdefiniować rodzaj własnej cery, ponieważ te, do cery tłustej, zawierają mniej środka nawilżającego, by dodatkowo nie obciążać porów, natomiast płyny przeznaczone do cery suchej, mają większe działanie nawilżające niż oczyszczające. Poprawny demakijaż powinno się rozpocząć od związania włosów opaską, tak, by nie przeszkadzały w zmywaniu makijażu z twarzy. Następnie należy dokładnie umyć ręce, by podczas demakijażu nie przenosić dodatkowego brudu na twarz. Rozpocząć należy od demakijażu oczu, a dopiero potem cery.

 

Demakijaż oczu rozpoczyna się od przetarcia powiek wacikiem nasączonym wodą mineralną lub przegotowaną wodą. Dopiero potem można nałożyć mleczko lub śmietankę i zmyć kosmetyki z oczu. Należy to robić bardzo powoli i dokładnie, by usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ źle oczyszczone rzęsy z tuszu będą się łamać i wypadać.

 

Kolejnym krokiem jest demakijaż twarzy. Specjalny preparat myjący rozprowadza się po całej twarzy i pozostawia na kilka minut, by mógł pochłonąć cały brud i pozostałości po makijażu. Następnie wszystko zmywa się specjalną chusteczkę lub wacikiem. Mimo, że po takim zabiegu skóra już wydaje się czysta, to jest to tylko złudzenie. Należy więc użyć jeszcze toniku, który pozbędzie się resztek zanieczyszczeń osadzonych w zatkanych porach.

Dodaj komentarz