Taniec klubowy – taniec dla opornych

Taniec klubowy – taniec dla opornych

Taniec stał się ostatnio bardzo popularny. Tańczymy nie tylko od czasu do czasu na imprezach, ale coraz częściej traktujemy to, jako formę aktywnego spędzania wolnego czasu, sportu, czy rozrywki. Jednak większość z nas traktuje taniec, jako formę rozrywkę, zwłaszcza, jeśli chodzi o taniec klubowy.

Tango, salsa, walc, rumba, czy nawet zumba to typy tańca, które są nam dobrze znane z programów rozrywkowych. Wykonywanie skomplikowanych ruchów ciała i zachowania poprawnej postawy nie dla każdego jest takie proste, aczkolwiek na pewno pozwala się rozwinąć. Ale istnieje taniec, który nie wymaga znajomości kroków, czy uczenia się pewnych technik, a chodzi tutaj o taniec klubowy.

Oczywiście znajdzie się wiele osób, które stwierdzą, że taniec klubowy nie wymaga na nauki, że wchodzisz i uczysz się tańczyć do danej muzyki i faktycznie jest w tym trochę racji, bo kroki są tutaj mało istotne, ale w szkołach tańca istnieją kursy taneczne, które pozwolą nam poznać tajniki tego rodzaju tańca.

Dlaczego warto wybrać taniec klubowy, bo na pewno przyda nam się bardziej niż nauka rumby, ale tez nie oto chodzi, zwrócimy uwagę na to, że kamery są teraz wszędzie i ludzie nagrywają siebie i innych w naprawdę niezręcznych i niekomfortowych sytuacjach, co prowadzi do powstania licznych problemów, bo ktoś opublikował film bez zgody drugiej osoby, a potem już cała Polska, a w zasadzie cały Internet wie, jak tańczy dana osoba. Jeśli chcesz uniknąć takiej wpadki mieć pewność, że wiesz, jak tańczyć taniec klubowy, kurs tańca tego typu będzie naprawdę ciekawym rozwiązaniem.

Czym wyróżnia się taniec klubowy? Na pewno tym, że nie ma sztywnych reguł i nie jest tak, że stawiasz kroki w rytm, w danej pozycji od danej nogi itd., nie musisz dbać o ułożenie rąk w odpowiedniej pozycji, ale wciąż warto zwracać uwagę na swoją postawę, żeby taniec nie rozśmieszał innych osób.

Pamiętajmy, że co klub to inna muzyka i nie w każdym klubie taniec klubowy będzie nam potrzebny, ale wciąż zdecydowana większość stawia na muzykę, która idealnie pasuje do tego rodzaju tańca.

Na pewno istotną kwestią jest fakt, że taniec klubowy jest prosty, chociaż nie oznacza to, że nie da się przekombinować. Jeśli za bardzo skaczemy, wyginamy ręce lub robimy najdziwniejsze pozy, nasz taniec klubowy może wyglądać naprawdę komicznie. Jeśli chcemy uniknąć wtopy, śledźmy trendy muzyczne.

Wiele osób zadaje sobie pytanie o taniec klubowy w parach. Czy wypada tutaj szaleć jak na weselnym parkiecie, a co z tańcem w kółku, jak na dyskotece? W najmodniejszych klubach nie ma na to miejscach i taniec klubowy charakteryzuje się raczej tym, że jest pojedynczy, brakuje tutaj integracji z dużą grupą ludzi, chociaż wciąż jest możliwy w mniejszych grupkach. To, co na pewno zwraca naszą uwagę to fakt, że tak naprawdę taniec klubowy nas nie ogranicza, jest bardziej energetyczny. Nawet, jeśli sami idziemy na imprezę, możemy się dobrze bawić z innymi i nie potrzebujemy pary do tańca, czy też grupki znajomych, którzy urozmaiciliby naszą zabawę o wspólny taniec.

Dodaj komentarz