Współczesna definicja kobiecości.

Współczesna definicja kobiecości.

Sposób postrzegania kobiety w społeczeństwie zmieniał się na przestrzeni wieków. Dziś kobiety chcą być traktowane na równi z mężczyznami, są świadome swojej siły, sprawczości, możliwości, przy czym nie tracą nic ze swojej kobiecości. Łączą role, które kiedyś wydawały się nie do pogodzenia. Z czym zatem kojarzy się współczesna definicja kobiecości?

1. Mogę wszystko!

Współczesna kobieta jest silna, niezależna i chce decydować o sobie. Ma do tego prawo, tak samo jak mężczyźni. Jeśli ktoś odbiera jej taką możliwość, głośno wyraża swój sprzeciw i zacięcie walczy. Nie poddaje się, bo wie, że jej głos powinien się liczyć. Niegdyś kobiecość kojarzyła się z uległością, dziś jest zupełnie inaczej.

2. Jestem piękna!

Współczesna kobieta dba o siebie i wie, że wizerunek jest niezwykle ważny w relacjach międzyludzkich. Uroda i wygląd wiele dla niej znaczą. Inwestuje w ubrania, kosmetyki, korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Dzięki temu czuje się lepiej, bardziej kobieco. Dobry wygląd dodaje jej pewności siebie i poprawia samopoczucie.

3. Dbam o zdrowie.

Współczesna kobieta jest świadoma tego, że zdrowy styl życia to inwestycja w przyszłość. Dba o szczupłą sylwetkę, dobrze się odżywia, regularnie uprawia sport i dba o swoje zdrowie. Dzięki temu bez przeszkód pokonuje wszystkie życiowe przeszkody i nie poddaje się.

4. Mogę być matką, ale nie muszę!

Kobiecość nie jest tożsama z macierzyństwem. Współczesne kobiety mają wybór i same decydują, czy chcą być matkami, założyć rodzinę czy też skoncentrować się na pracy, rozwijaniu kariery i zarabianiu pieniędzy. Mogą też połączyć te dwie życiowe role. Badania pokazują, że kobiety są lepiej zorganizowane niż mężczyźni, dlatego doskonale radzą sobie ze wszystkimi obowiązkami.

5. Ważni są inni ludzie!

Współczesna kobieta dba o właściwe relacje międzyludzkie, ponieważ zdaje sobie sprawę, jak ważny jest drugi człowiek. Czas pandemii pokazał, jak wiele tracimy, nie mogąc być na co dzień z bliskimi. Otacza się przyjaciółmi, poświęca czas rodzinie i ma świadomość, że najważniejszy jest drugi człowiek.

6. Dbam o ekologię!

Współczesna kobieta dba o ekologię, segreguje śmieci, oszczędza wodę i robi wiele, by nie zaśmiecać swojego otoczenia. Zdaje sobie sprawę, że dbałość o środowisko naturalne to priorytet, który powinien dotyczyć każdego. Tylko w ten sposób można zapobiec zagładzie ekologicznej i zmianom klimatycznym.

7. Zwiedzam świat.

Współczesna kobieta jest obywatelką świata, podróżuje i poznaje ciekawe miejsca. Doskonale zna języki obce, co sprawia, że wszędzie czuje się jak w domu. Nic ani nikt jej nie ogranicza. Realizuje swoje marzenia. Zbiera nowe doświadczenia i uczy się, że warto podążać za swoimi pragnieniami.

Czy Ty też jesteś taką kobietą? A może dopiero chcesz taką zostać?! Każda z nas ma inne priorytety, sposób postrzegania świata, możliwości, jednak warto mieć świadomość, że współczesność w żaden sposób nie ogranicza kobiet. Dlatego to od nas zależy, jak z tych możliwości skorzystamy. Bo świat należy do Ciebie!

Dodaj komentarz