Jak opróżnić zaśmieconą piwnicę lub mieszkanie?

Jak opróżnić zaśmieconą piwnicę lub mieszkanie?

Konieczność opróżnienia lokalu mieszkalnego może pojawić się w wielu przypadkach – przede wszystkim przy generalnym remoncie, odziedziczeniu lub zakupie mieszkania. Szczególnie trudna sytuacja tworzy się, kiedy mieszkanie było wcześniej zamieszkiwane na przykład przez zbieracza lub po prostu z jakiegoś powodu było bardzo zaśmiecone. Podobnie jest z piwnicami, do których często przenosi się wszystkie zbędne przedmioty, aż są one wypełnione śmieciami, których trzeba się w pewnym momencie pozbyć. Tylko jak to zrobić?

Zatrudnij do pomocy specjalistów

Można próbować podejmować się opróżnienia mieszkania lub piwnicy samodzielnie, ale często nasze starania spalą na panewce. Wymaga to bowiem sporej ilości siły i czasu, czyli dwóch rzeczy, których większość współczesnych ludzi nie posiada. Profesjonalne opróżnianie piwnic Bydgoszcz oszczędzi nam wobec tego mnóstwo wysiłku i pozwoli zająć się innymi sprawami.

Często rezygnujemy z takiego pomysłu z uwagi na koszta z tym związane. Warto jednak pamiętać, że nasz czas również jest cenny – godzin zmarnowanych na samodzielne opróżnianie lokalu nikt nam już nie zwróci, a do tego wyniesione z piwnicy czy mieszkania przedmioty i tak będziemy musieli w jakiś sposób przetransportować do miejsca utylizacji.

Dobierz odpowiedni kontener

Profesjonalne opróżnianie piwnic Bydgoszcz (a także lokali mieszkalnych czy innych budynków) może przebiegać z pomocą samochodu, a do tego możemy liczyć na załadowanie w cenie usługi.

Jednak opróżniać mieszkanie bądź piwnicę można także za pomocą kontenera. W tym drugim przypadku niezbędne będzie oszacowanie, jakiej wielkości kontener będzie nam potrzebny. Jest to bardzo istotne, ponieważ ani nie może on być za mały, ani za duży jak na nasze potrzeby.

Najmniejszy kontener, z jakim można się w większości przypadków spotkać, ma pojemność 1,7m3, zaś największe mogą mierzyć nawet po kilkanaście metrów sześciennych. Wobec tego nie ważne, jakie gabaryty mają śmieci, których musimy się pozbyć – jest bardzo prawdopodobne, że uda nam się znaleźć odpowiedni kontener.

Pamiętaj – kontener wymaga zgody

Zablokowanie pasa ruchu kontenerem nie jest czymś, co można bezkarnie zrobić bez informowania o tym wcześniej odpowiednich władz. Wobec tego musimy przygotować się na to, że jeśli chcemy skorzystać z kontenera do wywozu śmieci, to konieczne będzie najpierw uzyskanie odpowiedniego pozwolenia.

Opróżnienie starej piwnicy czy zaśmieconego mieszkania potrafi być sporym wyzwaniem. Dlatego też warto zadbać o to, aby ten proces przebiegł tak szybko i bezstresowo, jak to tylko możliwe – na przykład korzystając z usług doświadczonych specjalistów.

Dodaj komentarz