Do czego wykorzystać nakładkę na materac?

Do czego wykorzystać nakładkę na materac?

Nakładka na materac lub inaczej materac nawierzchniowy albo topper, to znana większości osób cienka wersja materaca, który możemy z powodzeniem położyć na tradycyjny materac w celu skorygowania jego stopnia twardości, wysokości i ogólnej poprawy komfortu spania i leżenia na materacu. Komfort wypoczynku jest niezwykle istotną kwestią, ponieważ od tego w dużej mierze zależy to jak bardzo wyspani i jak wypoczęci wstaniemy rano następnego dnia. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób przywiązuje do tego duża uwagę i stara się w jak najlepszy sposób uzyskać efekt komfortu.

Nakładka na materac składa się najczęściej z jednej lub kilku różnych warstw wypełnienia i pokrowca. Dużym ułatwieniem jeśli chodzi o zachowanie higieny i możliwość odświeżenia nakładki, jest możliwość szybkiego zdjęcia pokrowca i uprania go w pralce. Jeśli zaś chodzi o warstwy wypełnienia, to dominują tu takie materiały jak warstwa kokosa, lateks, czy pianka tradycyjna lub pianka Visco memory z pamięcią kształtu. Od tego jaki wariant nakładki wybierzemy, zależeć będzie komfort użytkowania oraz to, jak nakładka zachowywać się będzie pod naszymi plecami. Wybierając odpowiedni dla nas rodzaj nakładki, warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego takiego jak https://materacnawymiar.pl/pl/c/Nakladki-na-materace/31 gdzie oprócz gotowych modeli nakładek, można zamówić nakładkę na własny, indywidualny wymiar.

Nakładka z matą kokosową.

Nakładki z matą kokosową jako warstwa wypełnienia, są znakomitym przykładem nakładek stosowanych w celu ogólnego utwardzenia powierzchni spania na zbyt miękkim materacu. Jeśli właśnie o to nam chodzi, aby powierzchnia na której śpimy zyskała na twardości i abyśmy przestali zapadać się na wysłużonym materacu, to warto zainteresować się nakładką z kokosem. Zapewnia ona usztywnienie, twardość oraz dobre podparcie plecom. Zalecana jest głównie tym osobom, które lubią spać na plecach, lub dostały zalecenie od fizjoterapeuty, aby spać na twardszej powierzchni.

Nie polecana jest natomiast osobom, lubiącym spanie na boku.

Nakładka lateksowa.

Nakładki lateksowe świetnie sprawdzą się tam, gdzie konieczna jest dobra elastyczność i świetna cyrkulacja powietrza. Jedną z ważniejszych cech tych nakładek jest również fenomenalna wręcz odporność na wygniatanie. Nakładki lateksowe stosowane są przeważnie w celu zmiękczenia powierzchni spania i poprawy komfortu leżenia. Warstwa lateksowa posiada specjalne kanaliki, dzięki którym dobrze przewodzi powietrze i następuje wentylacja, powstrzymując pocenie się podczas leżenia.

Nakładka z pianką Visco memory.

Nakładka piankowa z zastosowaniem pianki memory, jest nakładką miękką, lecz dobrze dopasowującą się do kształtu ciała osoby leżącej. Niweluje uciski i poprawia przy tym krążenie. Polecana jest często na zimę, ponieważ świetnie oddaje ciepło. Pianka Visco memory, posiada pamięć kształtu. Pod wpływem nacisku pianka odkształca się, lecz gdy nacisk ustępuje, pianka wraca od razu do pierwotnego kształtu.

Inne zastosowania nakładki na materac.

Wiemy już, że nakładki na materac możemy stosować jako dodatkową warstwę na zbyt wysłużony materac, który okazał się zbyt twardy albo zbyt miękki. Do czego jednak jeszcze możemy zastosować nakładkę? Nakładkę możemy położyć nie tylko na łóżko z materacem. W podobny sposób możemy wykorzystać nakładkę aby poprawić komfort spania i leżenia na starym tapczanie, sofie, czy wersalce. Poza tym nakładka może przydać się w podróży. Wystarczy zrolować i przewieźć nakładkę ze sobą. Kolejnym sposobem na wykorzystanie nakładki jest poprawa siedziska na niewygodnym już meblu. Nie jest powiedziane, że nakładkę zawsze należy stosować na całą powierzchnię sofy czy wersalki. Jeśli korzystamy z niej głównie do siedzenia w dzień i chcielibyśmy poprawić powierzchnię siedziska, wystarczy zamówić nakładkę na wymiar jedynie na tą część na której siedzimy.

Kolejnym pomysłem na zastosowanie nakładki, jest jej wykorzystanie na meble ogrodowe. Dzięki temu znakomicie możemy zmiękczyć powierzchnię siedziska na wszelkiego rodzaju meblach ratanowych, huśtawkach ogrodowych, itp.

Jak widać możliwości zastosowania nakładki na materac jest wiele i to do czego ja zastosujemy zależy już tylko od naszych pomysłów i aktualnych potrzeb.

(artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz