Zalety mebli na wymiar

Korzystanie z usług stolarskich i zamawianie mebli na wymiar jest niezbędne, gdy chcemy umeblować mieszkanie według własnych potrzeb, chcemy aby wyróżniało się spośród innych, albo gdy mieszkamy na poddaszu lub układ pomieszczeń jest problematyczny. Jeśli nie widzimy dla siebie gotowego zestawu mebli, albo zależy nam na bardzo wysokiej jakości i idealnym dopasowaniu, meble na zamówienie będą najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Wysoka jakość usług stolarskich

Indywidualny projekt, brak masowej i taniej produkcji, montaż mebli przez osobę, która je wykonała to prosta droga do mebli idealnych.

Aranżacja perfekcyjna

Stolarz na podstawie pomiarów i projektu przygotuje meble funkcjonalne, komfortowe w użytkowaniu i wykorzystujące maksymalnie dostępną powierzchnię. Każda potrzeba klienta jest brana pod uwagę, a efekt jest niepowtarzalny. Projektant doradzi też, jakie materiały do produkcji mebla wybrać, na jaki kolor je wykończyć, dobierze uchwyty.

A czy meble wykonane w zakładzie stolarskim mają jakieś wady? Niestety tak:

Cena

Cena mebli robionych na indywidualne zamówienie jest wyższa od tych gotowych zestawów lub mebli modułowych. Na ich ostateczną cenę składają się bowiem koszty wysokiej jakości materiałów, usług typu pomiar, projekt, oraz samych usług stolarskich obejmujących wyprodukowanie, dowóz i montaż mebli. Ale tak jest ze wszelkimi produktami robionymi na indywidualne zamówienie. “Masówka” zawsze kosztuje mniej.

Dłuższy termin realizacji zamówienia

Od momentu pomiarów i zrobienia projektu, po montaż mebli w pomieszczeniu mija czasami nawet kilka tygodni, zwłaszcza jeśli zapragniemy mieć meble z drewna egzotycznego lub ozdobione wieloma dekorami. Jeśli bardzo się nam spieszy, niestety musimy zdecydować się na meble gotowe, czasami jednak warto poczekać….

Reasumując – usługi stolarskie to czasami jedyne wyjście, by mieć meble idealnie dopasowane do wnętrza i dokładnie takie, o jakich marzyliśmy. Warto czasami ponieść wyższe koszty, ale przez wiele lat cieszyć się pięknymi i trwałymi meblami.