O czym musisz pamiętać urządzając biuro?

Jakie powinno być biuro? Funkcjonalne, estetyczne i komfortowe dla pracowników. W procesie urządzania okazuje się jednak, że nie są to takie proste cechy do osiągnięcia. Bardzo ważnym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć już na samym początku, jest rodzaj pokrycia podłogi. Jakie mamy opcje do przestrzeni biurowej? Najpopularniejszym rozwiązaniem (i to nie bez przyczyny) są wykładziny. O czym jeszcze musisz pamiętać, urządzając biuro? 

Wykładzina biurowa – najlepsze pokrycie podłogi? 

Trzeba przyznać, że pod względem estetycznym podłoga drewniana bije swoich konkurentów na głowę. Jednak jest to wyjątkowo niepraktyczne rozwiązanie. Szczególnie w przestrzeni biurowej. Podłoga drewniana jest droga i trudna w utrzymaniu. W dodatku łatwo się zdziera, co bardzo szybko widać w miejscu o dużym obłożeniu. Dlatego w biurach wygrywa, i to z niemałą przewagą, wykładzina. 

Wykładzina biurowa wykonana jest z materiału dywanowego wysokiej jakości. Dzięki temu świetnie sprawdza się w miejscach o dużym ruchu. Nawet przy wysokim obłożeniu nie traci koloru, formy i kształtu. Co ważniejsze wykładzina biurowa nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest prosta i stosunkowo tania w utrzymaniu. Sam koszt położenia wykładziny również jest niższy niż w przypadku podłogi drewnianej. 

Zadbaj o wyciszenie 

Czy wiesz, że w przeciętnym biurze typu ‘open space’ panuje hałas o wysokości 80 decybeli? Żeby praca odbywała się w komfortowych warunkach hałas nie powinien przekraczać 50 decybeli. Jak go zmniejszyć? Właśnie przy pomocy wykładziny biurowej. Wykładzina marki Milliken posiada właściwości wyciszające. Pochłania o 50 procent więcej hałasu niż podłoże twarde (np. drewno czy kafelki). To świetne rozwiązanie do przestrzeni biurowej, które zapewni pracownikom komfort pracy. Wykładzina wycisza pomieszczenie aż o 31 decybeli, co bezpośrednio przekłada się na poziom skupienia i wzrost efektywności. 

Estetyka pomieszczenia 

Na samopoczucie pracowników, a tym samym na jakość ich pracy bardzo duży wpływ ma wystrój pomieszczenia. Dlatego warto przyłożyć do niego nieco uwagi. Koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej o ciepłej barwie, które nie wpływa na rozdrażnienie, w przeciwieństwie do światła niebieskiego. Przestrzeń biurowa powinna być jasna i uporządkowana. Im mniej rozpraszaczy tym lepiej. Warto jednak zainwestować w zielone rośliny. Badania wykazały, że kolor zielony ma dobroczynny wpływ na zmęczone od światła komputera oczy i przekłada się na lepsze samopoczucie pracowników. 

Dodaj komentarz