Bluzki dla karmiących matek – czym się różnią?

Bluzki dla karmiących matek – czym się różnią?

Karmiące matki z pewnością przyznają, że ich zwykła garderoba nie do końca sprawdza się w ich nowej rzeczywistości. Tradycyjne bluzki i T-shirty nie są najwygodniejsze i najdyskretniejsze, jeśli chodzi o karmienie dziecka, szczególnie poza domem.

Rozwiązaniem tego problemu mogą być specjalne bluzki stworzone konkretnie z myślą o karmiących matkach. Czym różnią się one od zwykłych ubrań? Co je wyróżnia i co sprawia, że warto się w nie zaopatrzyć? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Łatwe i wygodne karmienie

Specjalne bluzki dla karmiących matek wyposażone są z reguły w jeden lub dwa zamki, które można rozpiąć dla wygodnego karmienia, bądź w partię materiału, którą w razie potrzeby można odsunąć lub podnieść dla ułatwienia dziecku dostępu.

Tworzy się je w taki sposób, aby były proste w użyciu, praktyczne i przede wszystkim dyskretne, tak, żeby chroniły prywatność karmiącej matki i nie powodowały zwrócenia na siebie uwagi osób z otoczenia. Zdarzyć się mogą takie sytuacje, w których odejście w ustronne, prywatne miejsce i nakarmienie tam dziecka będzie po prostu niemożliwe – bluzka do karmienia będzie wtedy niezwykle użyteczna.

Takie bluzki występują w różnych rozmiarach, krojach i wzorach, tak więc nie można powiedzieć, że wybór jest ograniczony. Każda kobieta powinna być w stanie znaleźć opcję, która będzie dla niej łatwa i komfortowa w użytkowaniu, a także atrakcyjna wizualnie – bycie karmiącą matką w końcu wcale nie oznacza, że nie można dobrze wyglądać i świetnie się czuć.

Wytrzymałość

Bluzki dla karmiących matek produkowane przez rzetelne marki tworzone są z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Muszą być przede wszystkim komfortowe i wytrzymałe. Ważne jest, aby nie ulegały uszkodzeniu po licznych praniach – czy to same koszulki, czy ich nadruki.

Dzięki temu można z nich korzystać nie tylko przez cały okres karmienia jednego dziecka (czyli od pół roku do nawet dwóch lat), ale również zachować je w szafie i użyć je również podczas karmienia kolejnych dzieci.

Mimo dużej wytrzymałości tego typu bluzek warto zaopatrzyć się od razu nie w jedną, a w kilka. Choćby po to, żeby zawsze mieć jakąś pod ręką, na wypadek, gdyby pozostałe się ubrudziły. Są one wartościową i użyteczną alternatywą dla zwykłych ubrań, które być może sprawdzą się w domu (chociaż nie będą równie wygodne), ale będą już znacznie mniej użyteczne poza nim. Co ważne, tego typu bluzki nie są wcale dużo droższe niż dobrej jakości tradycyjne ubrania, w związku z czym nie musimy obawiać się przepłacania.

Dodaj komentarz