Jak samodzielnie zdjąć lakier hybrydowy z paznokci

Jak samodzielnie zdjąć lakier hybrydowy z paznokci

Jeśli nie masz czasu na wizytę u kosmetyczki, a Twoje paznokcie wręcz domagają się zdjęcia z nich lakieru hybrydowego, to istnieje na to sposób. To wcale nie jest trudne i każda za nas może to zrobić w domowym zaciszu. Zobacz jak samodzielnie zdjęć lakier hybrydowy z paznokci w szybki i bezpieczny sposób.

Zdejmowanie lakieru hybrydowego samodzielnie

Od kiedy świat usłyszał o lakierach hybrydowych, większość Pań wręcz je pokochała. Są trwałe i mogą wyglądać pięknie nawet kilkanaście dni. Dodatkowo tworzą na paznokciu pewnego rodzaju tarczę. Dzięki niej paznokcie nie łamią się tak szybko i możemy je bez problemu zapuścić. Nie jest to jednak produkt nieśmiertelny i po jakimś czasie po prostu wymaga zdjęcia z płytki paznokcia, ponieważ pojawiają się nieestetyczne odrosty, a nawet pęknięcia i rysy. Jeśli nie masz czasu, aby zdjąć go u profesjonalistki, to możesz zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy robiąc to samodzielnie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w pilnik polerski, aceton, waciki, drewniane patyczki, folię aluminiową i będziesz postępować zgodnie z następującymi krokami.

Krok 1: Zacznij od zmatowienia płytki, przyda Ci się do tego pilnik o gradacji 100/180. Nie piłuj całego lakieru, a jedynie spłyć jego warstwę, aby aceton mógł lepiej na niego zadziałać.

Krok 2: Zabezpiecz swoje skórki za pomocą nawilżającego kremu lub oliwki. Ochroni Cię to przed wysuszającym działaniem acetonu.

Krok 3: Nalej na wacik aceton i przyłóż go do paznokcia. Następnie owiń palce folią aluminiową tak, aby szczelnie zakrywały paznokcie. Możesz też użyć specjalnych klipsów do ściągania hybryd, ułatwi Ci to zdejmowanie lakieru.

Krok 4: Odczekaj kilkanaście minut do momentu, aż lakier zmięknie i będzie można go podważyć patyczkiem. Większość lakierów zejdzie z łatwością, niektóre z kolei będzie trzeba dokładnie zeskrobać.

Krok 5: Jeśli na Twoich paznokciach zostały resztki hybrydy, możesz ją spiłować delikatnie pilnikiem. Uważaj tylko, żeby nie uszkodzić swojej naturalnej płytki i nie piłuj zbyt długo w jednym miejscu, ponieważ możesz poczuć nieprzyjemne pieczenie i ciepło na paznokciu.

Krok 6: Po lakierze hybrydowym i ściąganiu go za pomocą acetonu Twoje paznokcie mogą być w słabej kondycji. Daj im trochę odpocząć i pomaluj je odżywką, która dedykowana jest paznokciom po hybrydzie.

Czym zmyć lakier hybrydowy?

Lakieru hybrydowego z płytki paznokcia najskuteczniej pozbędziemy się za pomocą acetonu lub zmywacza do paznokci, który zawiera ten rozpuszczalnik. Ważne jest, aby nie trzymać go na płytce paznokcia zbyt długo, bo może uszkodzić zarówno ją, jak i skórę na Twoich palcach. Staraj się zdejmować lakier delikatnie, nieprofesjonalne posługiwanie się metalowym kopytkiem podczas zsuwania lakierku może uszkodzić Twój paznokieć i będzie mógł wymagać długiego lecenia. Po takim zabiegu dobrze jest dać odpocząć swoim paznokciom, ponieważ z pewnością są osłabione. Zapewnij im kilkutygodniowy odpoczynek, w którym postawisz na intensywną regenerację płytki paznokcia.

Dodaj komentarz