Jak znaleźć swój styl – krótki poradnik

Jak znaleźć swój styl – krótki poradnik

Zapewne nie raz zdarzyła ci się sytuacja, że przyglądasz się swojej znajomej i myślisz – “Jak ona to robi, że wygląda tak atrakcyjnie”. Kluczem do sukcesu jest samoakceptacja i znalezienie swojego stylu. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak to zrobić.

Czym jest dobry styl?

Nie ma jednej prawidłowej definicji dobrego stylu. Gdy mówimy o nim, to wyobrażamy sobie kogoś atrakcyjnie ubranego, z ciekawą fryzurą i interesującymi dodatkami. Jednak nie musi to być żadna określona stylistyka. Jedna osoba świetnie się będzie prezentować w ubraniach boho, a inna zachwyci minimalizmem. Najważniejsze jest dopasowanie ubrań i dodatków do swojej osobowości i preferencji. 

Jak dopasować styl do swojego sposobu bycia?

Zastanów się nad kluczowymi kwestiami. Wśród nich będą:

  • ulubione kolory
  • hobby
  • sposób spędzania wolnego czasu
  • charakter pracy
  • preferowany charakter stylizacji, np. ekstrawagancki lub skromny
  • dopasowanie do typu sylwetki i urody

Są osoby, które dobrze się prezentują w szarościach, bieli i czerni. Minimalizm jest w modzie, a może zostać wzbogacony o złotą biżuterię czy zegarek. Jeśli więc lubisz podstawową gamę kolorystyczną, zrób z tego atut! Baw się fakturami, materiałami, fasonami. Postaw na nowoczesne wzornictwo i jak najlepszej jakości ubrania i dodatki. Styl minimalistyczny to też dobra opcja dla osób, które chcą wyglądać modnie, a większość dnia spędzają w pracy biurowej, a także tych, które mają nienormowany czas pracy, ale stałe muszą być “pod telefonem”. Jeśli jednak jesteś kolorowym ptakiem, lubisz się wyróżniać i wyglądać oryginalnie, nie tłum na siłę swojego temperamentu. Konsekwentnie dobieraj żywe kolory i przyciągające uwagę wzory. Pamiętaj też, że jeśli cenisz swoją wygodę, możesz wybierać stroje sportowe lub casualowe. Niezależnie od tego, czy wybierzesz skromność czy ekstrawagancję, pamiętaj o dopasowaniu stylizacji do sylwetki i typu urody. Dopiero spójny ubiór, który podkreśla atuty pozwoli ci zachwycać swoim wyglądem. 

Co jeśli nie możesz znaleźć swojego stylu?

Żeby ułatwić sobie zadanie wyjmij swoje ulubione ubrania z szafy. Masz już bazę, do której możesz dobrać resztę elementów garderoby. Następnie pójdź do sklepu i przymierz te ubrania, które zwrócą twoją uwagę. Otwórz się na nowości. Zabierz ze ze sobą osobę, której ufasz – dobrze jest mieć kogoś do pomocy i oceny wybranych zestawów. Zrób sobie zdjęcia w przymierzalni, w domu możesz na spokojnie ocenić, czy ubrania pasują do ciebie i wyrażają twoją osobowość. Jeśli ten sposób nie zadziała, zastanów się nad pomocą stylistki. Profesjonalny dobór ubrań pozwoli ci zaprzyjaźnić się ze swoim stylem. Taka osoba pomoże konsekwentnie dobrać garderobę i stworzyć spójny, atrakcyjny wizerunek.

Dodaj komentarz