Kalosze

Kalosze

Jeszcze kilkanaście lat temu kalosze noszono tylko podczas deszczu i nie był to raczej rodzaj modnego stroju. Zakładało się je raczej z konieczności. Dzisiaj gumowe obuwie, szczególnie za sprawa jednej z dużych marek, specjalizujących się w jej produkcji święci triumfy. Markowe buty na jesienną pogodą kosztują tyle, że raczej nikomu nie przyjdzie do głosy by nosić je z zawstydzeniem. Trzeba przyznać bowiem, ze są bardzo stylowe. Na fali popularności kaloszy zaczęło przybywać firm, które produkują tego rodzaju obuwie, więc wybierając je trzeba sprawdzić kilka czynników. Przede wszystkim kalosze muszą być nieprzemakalne, ponieważ chociaż czasami nosimy je do stylizacji jesiennych, kiedy nie pada deszcz, to zwykle służą one właśnie do tego celu, do jakiego powstały, by móc stąpać po wodzie bez obawy o zniszczenie buta.

Ponadto dobrze by było, by były one wykonane z dobrej jakościowo, mocnej gumy, która nie zostanie przebita na przykład przez coś ostrego, na czym możemy niechcący stanąć.

Do czego nakłada się kalosze?

Można je skomponować zarówno ze spódnicą, jak i spodniami. Oczywiście są to typowe buty stworzone dla stylu casual i w oficjalnych sytuacjach wydają się jednak średnim pomysłem. Mimo to, jeżeli na co dzień ubieramy się raczej swobodnie, to kalosze będą mogły być przez nas wykorzystywane praktycznie przez całą jesień.