Muzyczna aromaterapia

Muzyczna aromaterapia

Wiele osób jest wrażliwych na przeróżne zapachy. Nie tylko kobiety. Mężczyźni znacznie mniej, ale zdarzają im się takie przypadki. Faktem jest, że na mężczyzn działają zupełnie inne zapachy, niż na kobiety, jednak wszelkie te, które przyjemnie drażnią zmysły są warte ich używania. Nie od dziś wiadomo, że aromaterapia jest doskonałym sposobem na rozładowanie napięcia i poddanie się relaksowi, który każdemu się należy. Dlaczego by tego nie wykorzystać w zimowe i jesienne wieczory? Najprostszym sposobem na zastosowanie cudownej aromaterapii jest kąpiel we własnej wannie z dodatkiem odpowiednio pachnących olejków. Sposób ten wcale nie jest drogi, a wielokrotnie może zdziałać istne cuda. Zwłaszcza wtedy, kiedy zapracowana żona po powrocie z pracy musi stawić czoła codziennej rutynie i wykonać domowe obowiązki.

Kiedy nie ma jak odpocząć przed telewizorem, może z powodzeniem zarezerwować wiele chwil tylko dla siebie w gorącej kąpieli. Najlepsze w kwestii aromaterapii będą wszelkie olejki eteryczne, których zapachów jest wiele. Można wybrać się do specjalistycznego sklepu, w których ich wybór jest ogromny i zdecydować się na te, które najbardziej pieszczą zmysły. Nie ma konieczności wpadać w rutynę, za każdym razem można wybrać inny zapach, a z cudownej, aromatycznej kąpieli zrobić, na przykład cotygodniowy rytuał. Oprócz tego, że olejki eteryczne mają cudowny zapach i cudownie rozluźniają, wiele z nich zawiera także bardzo ciekawe właściwości zdrowotne, między innymi poprawiają krążenie krwi. A gdy krew w organizmie żywiej krąży od razu zwiększa się energia całego ciała i chęci, aby konstruktywnie ją wykorzystać.

A wszystko to właśnie za pośrednictwem porów w skórze, a także dróg oddechowych. W wielu wypadkach także esencje z olejków eterycznych są w stanie pobudzać ciało do usuwania z organizmu toksyn, co jest oprócz relaksu bardzo oczyszczające. Aby otrzymać konkretne rezultaty z aromaterapeutycznych kąpieli należy je stosować nie krócej, niż przez 20 minut, dopiero wtedy wdychanie esencji da pożądane rezultaty. Każda kobieta jest w stanie wygospodarować taki czas dla własnego dobra, zdrowia, piękności, a przede wszystkim czystości umysłu, jeden raz na cały długi tydzień.

Dodaj komentarz