Co zrobić, gdy trzeba odholować samochód z autostrady?

Co zrobić, gdy trzeba odholować samochód z autostrady?

Czy można holować samochód na autostradzie?

Podczas wypadku lub awarii samochodu na autostradzie wiele kierowców nie wie co robić. Zadzwonić po pomoc drogową, a może odholować samochód samodzielnie? Pojawiają się również wątpliwości czy holowanie na autostradzie jest dozwolone i zgodne z przepisami ruchu drogowego. Każdy wypadek i niespodziewana awaria auta jest sytuacją stresującą dlatego nic dziwnego, że w takich chwilach nie myślimy racjonalnie i nie wiemy jak się zachować. Zobacz czy holowanie samochodu na autostradzie jest zgodne z prawem i kiedy przyda Ci się pomoc drogowa Świecko.

Holowanie auta na autostradzie – dozwolone czy zakazane?

Ustawa o ruchu drogowym jasno mówi o tym, że holowanie samochodów na autostradzie jest zabronione. Wyjątkiem od tej reguły są pojazdy, które przeznaczone są do wykonywania tej czynności do najbliższego wyjazdu z autostrady lub miejsca obsługi podróżnych. Oznacza to, że jeśli Twój samochód ulegnie awarii na autostradzie i nie będziesz mógł samodzielnie dojechać nim do wyjazdu z autostrady, to nie możesz odholować go w sposób tradycyjny, w którym biorą udział dwaj kierowcy bez uprawnień do holowania. Jest tak, ponieważ maksymalna prędkość holowanego auta to 60 km/h a maksymalna prędkość na autostradzie wynosi aż 140 km/h. Holowanie auta przez nieuprawnionych kierowców mogłoby powodować zagrożenie na drodze i doprowadzić do wypadku.

Co zrobić, gdy trzeba odholować samochód z autostrady?

W takim wypadku pomóc Ci może auto laweta Świecko, która ma odpowiednie uprawnienia i może odholować Twoje auto. W razie wypadku powinieneś ustawić auto na pasie awaryjnym, włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości za samochodem i czekać na przyjechanie pomocy drogowej. Nawet jeśli Twój samochód uległ awarii w środku nocy to pomoc drogowa Świecko https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/ i tak Ci pomoże.

Lepiej nie ryzykować i pozostawić holowanie samochodu na autostradzie profesjonalistom, którzy mogą to zrobić. Jeśli zrobiłbyś to z innym kierowcą, to mógłbyś dostać wysoki mandat, a dodatkowo spowodować niebezpieczeństwo na drodze. Pomoc drogowa 24 h/7 Świecko pomoże Ci o każdej godzinie siedem dni w tygodniu.

Warto skorzystać z pomocy drogowej na autostradzie, ponieważ unikniesz dzięki temu stresu i cały proces odholowywania lub naprawy auta zostanie przeprowadzony profesjonalnie i rzetelnie. W zależności od tego ile kilometrów musiała przejechać do Ciebie laweta i jak długo będzie Cię holować, zależy cena takiej usługi. Zazwyczaj waha się ona w granicach kilkuset złotych.

Dodaj komentarz