Rozciąganie obowiązkowe po każdym treningu

Ćwiczenie szalenie popularne za oceanem, wielu trenerów z lig zawodowych jak i uczelnianych stosuje je , uznając je za atrakcyjne i bardzo skuteczne. Stosuje się je by wzmocnić szczególnie mięśnie łydek i ud. Wskutek tego ćwiczenia rozwijana jest siła skoków energicznych a także szybkich. Dzięki niemu możemy o bardzo dużo poprawić nasz skok dosiężny czyli nic innego jak wybicie obunóż. Dzięki temu twoje mięśnie będą niebywale rozciągnięte. Zagadnienie polega na wysokim podnoszeniu ugiętych nóg na wysokość pasa , można wykonywać to ćwiczeniu w truchcie w miejscu. Noga powinna być tak ugięta by stworzyć kąt dziewięćdziesiąt stopni. Druga noga ma w tym czasie wolne , nie wykonuje żadnych ruchów. Powinniśmy skakać na śródstopiu. Widać tutaj duże podobieństwo do wstępowanie jednak nie mamy tutaj żadnego krzesła.

Dla chętnych , którzy lubią dać sobie w kość mogą oni zwiększyć o wiele tempo truchtu. Należy podczas wykonywania kontrolować pracę serca ażeby go nie przeciążać i nie narażać na choroby. Należy wykonywać to przed każdym kolejnym ćwiczeniem. Jest to istotne aby uniknąć naciągnięć, naderwań, zerwaniom lub skurczom. Należy rozciągać się również gdy czujemy , że pieką nas mięśnie, należy wtedy wytrzymać kilka sekund i powtórzyć to co najmniej kilka razy. Rozciągaj łydki , uda , wszystkie ścięgna oraz plecy. Ważne są kolana oraz boki. W celu rozgrzania naszych łydek , stańmy najlepiej na stopniu schodów, możemy też użyć książki lub betonowego bloku. Przechylamy następnie nogę tak aby pięta znajdowała się poza krawędzią tego na czym stoimy. Trzeba utrzymywać się w tej pozycji.

Dopuszczalne jest przytrzymywanie się jakiejkolwiek poręczy bądź ściany. W celu rozciągnięcia uda należy w taki sposób ustawić nogę by pięta znalazła się na wysokości pośladków a kolano było prostopadle do podłoża. Ćwiczenie wykonujemy stojąc tylko na jednej nodze. Następnie naciągamy naszą nogę dalej do tyłu by odczuć delikatny opór, nie należy ciągnąć z całej siły bo to grozi zerwaniem więzadeł w kolanie i rehabilitacją.