Top 6 najlepszych darmowych atrakcji w Warszawie

Top 6 najlepszych darmowych atrakcji w Warszawie

Warszawa jest miastem, w którym nie można się nudzić. Szereg atrakcji kulturalnych, parków, muzeów czy zabytków rokrocznie przyciąga miliony turystów. Okazuje się, że do wielu proponowanych w przewodnikach i na stronach podróżniczych miejsc można wejść zupełnie za darmo. Sprawdźmy więc, co warto zobaczyć w Warszawie.

1. Koncert Chopinowski w Łazienkach Królewskich

Od maja do końca września w Łazienkach Królewskich można o godzinie 12:00 posłuchać za darmo najsłynniejszych kompozycji Fryderyka Chopina. Recitale na żywo w otoczeniu pięknej natury i śpiewu ptaków to doskonały pomysł na rozpoczęcie zwiedzania stolicy. To również propozycja na relaks dla zapracowanych warszawiaków. 

2. Kino plenerowe

Ogromną popularnością cieszą się również kina plenerowe na łonie natury. Organizowane są m.in. w Łazienkach Królewskich, nad Wisłą, a nawet pod Pałacem Kultury i Nauki. Wejście jest oczywiście darmowe, a organizatorzy przygotowują wygodne leżaki i dobrej jakości systemy nagłośnienia, abyśmy mogli wraz ze znajomymi i bliskimi cieszyć się docenionymi przez krytyków i nagrodzonymi filmami.

3. Muzea z darmowym wejściem

Przed odwiedzeniem Warszawy poleca się sprawdzić, w które dni dane muzea udostępniają darmowe wejście. Na przykład w poniedziałek w godzinach od 10:00 do 18:00 możemy liczyć na darmową wejściówkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Natomiast we wtorek w tych samych godzinach bez żadnych opłat odwiedzimy Muzeum Narodowe.

4. Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem za zjawiskowe ogrody na dachu BUW w samym centrum miasta nad Wisłą. To świetny punkt widokowy na bulwary i panoramę stolicy, a także raj dla miłośników natury. Bujna roślinność, piękne kwiaty, mostki czy fontanna zapierają dech w piersi i pozwalają odnaleźć wewnętrzny spokój.

5. Pokazy laserowe w Multimedialnym Parku Fontann

Atrakcja ta przypadnie do gustu z pewnością najmłodszym, jak i dorosłym. Darmowe pokazy laserowe odbywają się w weekendy i święta, począwszy od maja do września, a także od grudnia do stycznia. Tuż po nich można ruszyć na spacer nad Wisłą. Szczególnie obleganym miejscem w okresie letnim z wieloma restauracjami i barami.

6. Darmowe zwiedzanie z przewodnikiem

Dla tych, którzy zamiast zwiedzać z papierowym przewodnikiem, wolą posłuchać opowieści przewodnika z krwi i kości, polecane są spacery organizowane przez m.in. Walkative, a także przewodników, którzy ogłaszają się na platformie Facebook. Zwiedzanie z nim jest zupełnie darmowe, a można dowiedzieć się fascynujących ciekawostek, które na próżno szukać w książkach. Sposób ten pozwala uniknąć stresu związanego z zabłądzeniem. Przewodnik poleci też najlepsze bary, restauracje czy inne interesujące uczestnika miejsca.

Dodaj komentarz