Jak łatwo dbać o swoje zdrowie

Jak łatwo dbać o swoje zdrowie

Babcine sposoby również i w dzisiejszych czasach zdają egzamin w wielu przypadkach, zwłaszcza kiedy chodzi o zachowanie urody, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. W dawnych czasach kobiety musiały sobie jakoś radzić, aby ich dłonie wyglądały dobrze i w wielu przypadkach im się to udawało, a nie miały wcale do dyspozycji tak wielu kremów nawilżających, jak można je spotkać w czasach dzisiejszych. Aktualnie nawilżający krem do rąk to podstawa ich pielęgnacji, zwłaszcza jeżeli każdego dnia są one narażone na działanie środków chemicznych i przeróżnych detergentów. Okazuje się, że w skórze dłoni praktycznie nie ma gruczołów łojowych, co oznacza, że naturalnej ochrony zwyczajnie brak, analogicznie skóra dłoni jest niesamowicie wrażliwą osłonką dla tkanek i komórek, które się pod nią znajdują.

W związku z tym bardzo łatwo jest sprawić, że stanie się ona sucha, zniszczona i zaniedbana, co oznacza tylko jedno, że skóra dłoni wymaga specjalnej uwagi. Kremy do rąk jak najbardziej są mile widziane, zwłaszcza te dobrze nawilżające i odżywiające, jednakże w głównej mierze one same mogą nie wystarczyć. Okazuje się, że skóra dłoni może zestarzeć się znacznie szybciej, niż skóra na twarzy. Skórę dłoni również trzeba traktować peelingiem, aby martwy naskórek został złuszczony, dzięki czemu każdy krem będzie się wchłaniał znacznie lepiej i znacznie szybciej. O kremie trzeba pamiętać bardzo często, najlepiej jest go wcierać po każdym myciu rąk, a obowiązkowo po zmywaniu, czy jakimkolwiek innym sprzątaniu, bez względu na to, w jakich warunkach się ono odbywało. Ponadto, warto jest również raz, na jakiś czas posmarować dłonie na noc, zakładając bawełniane rękawiczki, co gwarantuje, że krem wchłania się znacznie lepiej. Babcie w zamierzchłych czasach używały parafiny.

W czasach dzisiejszych również warto jest z niej korzystać. Parafina od zawsze była doskonała na skórę dłoni, ponieważ doskonale i zmiękcza naskórek na dłoniach i go wygładza, dzięki czemu dłonie robią się rewelacyjne w dotyku. Można sobie tylko wyobrazić, co odczuwa druga osoba, kiedy się jej podaje rękę na powitanie po takiej kąpieli parafinowej. Ponadto, parafina rozgrzewa dłonie i znacznie poprawia w nich krążenie.

Dodaj komentarz