Zakładanie własnej firmy

Zakładanie własnej firmy

Zakładając własną firmę będziemy musieli pomyśleć również o wszystkich sprawach formalnych, które spadną na nas w tym momencie. Przede wszystkim będziemy musieli rozliczać się z wieloma urzędami i instytucjami finansowymi i podatkowymi.

Dlatego konieczna może okazać się kasa fiskalna, która będzie pozwalała nam na drukowanie paragonów oraz da możliwość tworzenia raportów fiskalnych na koniec każdego dnia. Musimy się zorientować czy w ogóle będziemy mieli taką konieczność, ponieważ nie wszyscy przedsiębiorcy są zobowiązani do tego, aby ją posiadać. Coraz więcej osób musi się w nią zaopatrzyć, ale dalej pozostaje cała lista branż, dla których nie jest ona wymagana – oczywiście do pewnej granicy. Jeżeli nasze dochody przekroczą pewną sumę to tak czy inaczej będziemy musieli zaopatrzyć się w takie odpowiednie urządzenie. Jeżeli jednak na początku nie musimy jej mieć to warto jest wstrzymać się z jej zakupem.

Drukarki fiskalne

Dopiero, gdy będziemy mieli formalny obowiązek jej posiadania to warto jest zacząć się oglądać za rozwiązaniami, które dostępne są na rynku. Dość prostymi rozwiązaniami są drukarki fiskalne Gdynia, które pozwalają nam na połączenie urządzenia z komputerem i odpowiednim oprogramowaniem. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykorzystać swój własny sprzęt do tego, aby móc obsługiwać urządzenie. Jeżeli będzie zależało nam na tym, aby mieć autonomiczny system do rejestrowania sprzedaży to będziemy musieli wyposażyć się już w nieco droższą kasę fiskalną.

Baza usług i towarów będzie znajdowała się wewnątrz takiego urządzania więc nie będziemy mieli już potrzeby podłączania jej do komputera oraz instalowania żadnych dodatkowych aplikacji. Takie rozwiązanie jest używane częściej, ale nie zawsze jest lepsze od prostszej i dużo tańszej drukarki fiskalnej. Mamy też do wyboru szereg możliwości, które wzbogacają podstawowe funkcję takich urządzeń. W klasycznym rozwiązaniu wykorzystuje się dwie rolki papieru, na którym drukowane są paragony. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla klienta, a drugi zostanie zapisany do celów rozliczeniowych.

Dodatkowe funkcje

W bardziej nowoczesnych urządzeniach możemy jednak zrezygnować z dwóch rolek i pozostać tylko przy jednym. Dane będą zapisywane w postaci elektronicznej, dzięki czemu będziemy mieli do nich dostęp zupełnie tak samo jak wcześniej,. Wpłynie to bardzo pozytywnie na koszty eksploatacji, ponieważ zamiast kupować dwie rolki będziemy mogli nabyć tylko jedną.

Dodatkowo często spotykaną możliwością jest dołożenie własnego logo do paragonu – jest to pewien sposób na promocję swojej firmy i budowanie jej wizerunku. Klienci znacznie przychylniej patrzą jeżeli zauważają, że przedsiębiorstwo się stara i przykłada uwagę również do tak z pozoru prostych rzeczy jak paragony. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na większe zainteresowanie ze strony klientów, co ostatecznie przełoży się na większy zysk niż w przypadku innych rozwiązań. Warto jest to mieć na uwadze w czasie wybierania własnej kasy fiskalnej.