Balustrady szklane – czym się wyróżniają?

Balustrady szklane – czym się wyróżniają?

Szkło to materiał, który wykorzystuje się bardzo często w wystroju nowoczesnym, czy też loftowym, ale nie tylko. Sporą popularnością cieszą się między innymi balustrady szklane warszawa, które można z powodzeniem zastosować w domach prywatnych, ale nie tylko – decydują się na nie również wszelkiego rodzaju firmy i instytucje. Pojawia się w związku z tym pytanie: czym wyróżniają się balustrady szklane i dlaczego są one tak lubiane? Ile kosztuje taka balustrada?

Co wyróżnia balustrady szklane?

Szklana balustrada może być zwieńczona eleganckimi uchwytami, czy to z aluminium (dla przestrzeni bardziej nowoczesnych), czy na przykład z drewna (w przypadku wnętrz i budynków bardziej tradycyjnych). Rozmiar i dokładny kształt można dopasować do swoich preferencji, jako że balustrady szklane warszawa tworzone są na wymiar.

Główną zaletą balustrad szklanych, czy to w przypadku balkonów, czy schodów wewnętrznych, jest fakt, że nie zasłaniają one wnętrza, a przeciwnie – optycznie je powiększając, nadając mu surowego klimatu. Jednocześnie, jeśli na przykład nie życzymy sobie przezroczystych balustrad na balkonie, ponieważ nie chcemy, aby ktoś nam na niego zaglądał, ale podoba nam się pomysł szklanej balustrady, mamy kilka ciekawych opcji. Należą do nich szklane balustrady o barwie mlecznej lub o określonym kolorze (na przykład czarnym).

Decydując się na przedmioty szklane, zawsze martwimy się o ich bezpieczeństwo i wytrzymałość. W tym wypadku nie ma jednak takiej potrzeby. Dzięki zastosowaniu dodatkowej laminacji szklana balustrada nie jest podatna na uszkodzenia, czy to mechaniczne, czy silny deszcz lub grad. Z powodzeniem możemy więc zamontować ją na tarasie czy balkonie, bez obawy, że szybko się zniszczy. Co więcej, nawet, jeśli na przykład zostanie bardzo mocno uderzona i pojawi się uszkodzenie, to nikomu nie stanie się krzywda. Specjalna folia sprawia, że odłamki nie odprysną w naszą stronę, a zostaną przez nią zatrzymane.

Ile kosztują balustrady szklane?

Ciężko jednoznacznie wskazać, jaki będzie koszt takiej szklanej balustrady. Wszystkie szczegóły, detale i wymiary ustalane są indywidualnie, w związku z czym trudno jest spotkać dwie balustrady o dokładnie takiej samej cenie. Wiele zależy od konstrukcji budynku czy schodów, na których chcemy umieścić balustradę.

Ma znaczenie, jak duża będzie balustrada, ale także, jaki rodzaj szkła wybierzemy (czy przezroczyste, czy, jak już wspominano, barwione), a także, jakie wykończenie nas zainteresuje. Kształt, kolor i materiał wykończenia (drewna, aluminium) bez wątpienia będą miały duży wpływ na ostateczną cenę.

Dodaj komentarz