Co musi zawierać wybrawka dla szczeniaka?

Co musi zawierać wybrawka dla szczeniaka?

Decydując się na posiadanie szczeniaka nieważne czy jest to pies pochodzący z hodowli, czy jest to zwykły kundel ze schroniska lub przygarnięty od znajomych mieszaniec, musisz zakupić odpowiednie akcesoria, które Tobie ułatwią życie z czworonogiem oraz zapewnią mu dobre warunki bytowania w Twoim domu.

Pies to jedyny czworonóg, który obdarza człowieka bezwarunkową miłością, dlatego już od pierwszych dni w Twoim domu musi poczuć się kochany. Pies to nie zabawka i musisz o tym pamiętać, zanim zdecydujesz się na jego zakup. Świadome podejście sprawi, że przez wszystkie lata, które zwierzę spędzi w Twoim domu, będziecie mogli cieszyć się wzajemnie swoją obecnością.

Podstawowa wyprawka dla szczeniaka

Zanim kupisz psa, zastanów się jakich akcesoriów będzie on potrzebował. Podstawowy zestaw to:

Miski na wodę i karmę

Najlepiej, aby były dopasowane wielkością do wielkości i wieku psa oraz zapewniały łatwe utrzymanie w czystości. Idealnie sprawdzą się tutaj zarówno miski plastikowe, jak i odporne nawet na swędzące ząbki szczeniaka miski metalowe, które zdecydowanie najprościej umyć. Jeżeli często będziesz podróżować z psem warto kupić dla niego składaną i łatwą w przenoszeniu miskę silikonową.

Obroża i smycz

Smyczy ani obroży nie kupujemy na wyrost. Dla szczeniaka idealnym wyborem są smycze i obroże parciane, które nie posiadają charakterystycznego zapachu skóry i nie zachęcają czworonoga do gryzienia. Ważne, aby smycz i obroża była lekkie, jeżeli piesek jest mały a dla szczególnie ruchliwych i często wyciągający głowę z obroży ras doskonałym wyborem na spacery będą dodatkowe szelki, które zabezpieczą przed ucieczką niepokornego czworonoga. Dla szczeniaka koniecznie kup także adresówkę, która pozwoli odnaleźć pieska, gdyby ten nieopatrznie się zagubił-przypinając ją do obroży, masz pewność, że Twój pies będzie rozpoznawalny. Jeżeli ktoś go znajdzie na pewno zadzwoni pod umieszczony w adresówce numer telefonu.

Zabawki i gryzaki dla szczeniaków

Podstawowymi akcesoriami dla szczeniaka są także zabawki i gryzaki, które odwracają uwagę psa od sprzętów w naszym domu. Jeżeli od samego początku nauczysz psa gryzienia przeznaczonych dla niego zabawek, unikniesz widoku zniszczonych futryn drzwi, nóg od stołu i krzeseł, pogryzionej kanapy czy zniszczonych butów.

Zadbany pies to pies, któremu nie odmawiamy także zabiegów pielęgnacyjnych. Szczotka do pielęgnacji sierści, szampon oraz zapewniające ochronę przed pchłami i kleszczami kropelki czy specjalne obroże pozwalają uniknąć zachorowania czworonoga na wiele poważnych chorób i zapewniają bezpieczeństwo członkom Twojej rodziny.

Oprócz wymienionych wyżej akcesoriów warto także zainwestować w dobre legowisko, transporter oraz podkłady higieniczne pomagające nauczyć psa czystości i ochronić dywany, oraz podłogi przed psimi nieczystościami.

Szukając akcesoriów i podstawowego wyposażenia dla twojego psa sprawdź ofertę o wiele tańszych i doskonale zaopatrzonych sklepów internetowych. Dzięki bogatej ofercie oraz atrakcyjnym cenom zaoszczędzisz i dodatkowo zrobisz kompleksowe zakupy w jednym miejscu i unikniesz odwiedzania kilku sklepów zoologicznych w Twojej okolicy, aby dobrać odpowiednią smycz, zakupić karmy oraz akcesoria pielęgnacyjne. Godnym uwagi każdego właściciela zwierząt nie tylko psów sklepem internetowym sklep zooznauci.pl. Wejdź na stronę http://www.zoonauci.pl/ i już dziś skompletuj idealnie dopasowaną do potrzeb Twojego czworonoga wyprawkę, która pozwoli mu już od pierwszych dni życia w Twoim domu odpowiednio się rozwijać i poczuć się dobrze w nowym miejscu.

Dodaj komentarz