Co warto wiedzieć o PlayStation Store?

Co warto wiedzieć o PlayStation Store?

Wierni fani konsol Sony pewnie nieraz mieli okazję korzystać z PS Store, chociaż są też tacy użytkownicy tych urządzeń, którzy go unikają. Może to wynikać między innymi z braku wiedzy na temat tego, co można w tym sklepie znaleźć, a także, jak dobre są znajdujące się w nim oferty.

W związku z tym postanowiliśmy zebrać w tym artykule najważniejsze informacje dotyczące tego cyfrowego sklepu. Dowiecie się między innymi, jakie są jego największe zalety. Zapraszamy!

Co warto wiedzieć o PlayStation Store?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że PlayStation Store jest sklepem wyłącznie cyfrowym. W praktyce oznacza to, że znajdują się tam jedynie produkty nienamacalne, a sprzęt różnego typu, taki jak kontrolery czy konsole, a także gry pudełkowe, dostępny jest jedynie w innych sklepach. Nie oznacza to jednak, że w PS Store nie ma nic interesującego – wręcz przeciwnie, jest tam sporo ciekawych pozycji, z którymi warto się zapoznać.

Mowa tutaj przede wszystkim o tytułach na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Znajdziemy tam między innymi gry ekskluzywne (czyli takie, które dostępne są jedynie na konsolach Sony), ale nie tylko. W ofercie znajdują się tytuły AAA oraz indie od bardzo różnorodnych twórców, mieszczące się w wielu kategoriach i gatunkach, a także dema i dodatki.

Zakupy można robić za pośrednictwem strony internetowej PS Store, ale też bezpośrednio z poziomu konsoli – powinna ona domyślnie posiadać zainstalowaną aplikację sklepu. W razie, gdybyśmy po złożeniu zakupu zmienili zdanie, mamy 14 dni na złożenie wniosku o zwrot środków (pod warunkiem, że nie zaczęliśmy jeszcze pobierać lub transmitować gry). Wyjątkiem jest tutaj sytuacja, w której gra zawierała jakieś poważne błędy. Możliwe jest także anulowanie zamówienia przedpremierowego, aczkolwiek dużo tutaj zależy od tego, kiedy zostało ono złożone.

Jak dobre są oferty w PS Store?

Ceny domyślne w PS Store potrafią być dość wysokie, ale za to w sklepie tym regularnie pojawiają się bardzo atrakcyjne wyprzedaże, w ramach których cena regularna jest zmniejszana o nawet kilkadziesiąt procent. Zdecydowanie warto polować na tego typu przeceny, zwłaszcza, jeśli nie chcemy zagrać w jakąś grę natychmiast, tylko jesteśmy skłonni poczekać, aby być może zapłacić za nią mniej.

Dla swojej wygody i oszczędności czasu, zamiast samemu przeglądać dziesiątki czy setki ofert podczas wyprzedaży, warto skorzystać z internetowych agregatorów okazji, które pozwalają szybko zapoznać się z najlepszymi przecenami. Można w ten sposób wyłapać wiele „perełek”, na które być może sami nie zwrócilibyśmy w pierwszej chwili uwagi.

Dodaj komentarz