Co warto znać w Warszawie?

Co warto znać w Warszawie?

Warszawa to stolica Polski w której znajdują się siedziby najważniejszych instytucji rządowych. Mimo tego, że jej obszar jest ogromny to istotną kwestią jest to, że jedna czwarta całej powierzchni miasta zajęta jest przez różnego rodzaju tereny zielone. Co jeszcze warto wiedzieć o samym mieście i jego okolicach? Jakie ciekawe miejsca są godne odwiedzenia? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej, a jeśli szukasz wiadomości Warszawa to sprawdź co ma do zaoferowania portal echowarszawy.pl.

​Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to sławny zespół pałacowo-ogrodowy, który został założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. W Łazienkach Królewskich do dyspozycji gościu został oddany Ogród Królewski, Ogród Romantyczny oraz Ogród Modernistyczny. Warto także zobaczyć jak prezentuje się Ogród Chiński. Na terenie tego miejsca można podziwiać ogrody wypełnione różnorodnymi gatunkami kwiatów w trakcie wiosny, lata i jesieni. Mając szczęście można także zaobserwować różne zwierzęta, w tym pawie, wiewiórki, łabędzie. Spacerując ścieżkami Łazienek Królewskich warto zatrzymać się w Starej Oranżerii w której można podziwiać galerię z ciekawymi rzeźbami. Warto też sprawdzić co ma do zaoferowania Pałac Myślewicki. Łazienki Królewskie to również miejsce w którym odbywają się znane wydarzenia kulturalne, w tym koncerty niedaleko Pomnika Chopina.

​Muzeum Powstania Warszawskiego

Ciekawym obiektem ze względu na walory edukacyjne jest muzeum w którym można poznać historię powstania warszawskiego. Znajduje się tam obecnie ponad 30 tysięcy eksponatów zgromadzonych od roku 2004, w którym to roku muzeum rozpoczęło swoją działalność. Muzeum korzysta również z osiągnięć techniki prezentując historię w formie multimedialnej, aby jeszcze lepiej oddać atmosferę związaną z walką okupacyjną.

​Pałac Kultury i Nauki

Jest to najwyższy budynek w Polsce, a pomysłodawcą jego postawienia był Józef Stalin. Miał on w zamyśle stanowić dar od Związku Radzieckiego. Powstawał od roku 1952, a budowę ostatecznie zakończono 21 lipca 1955 roku. Jego architektem był Lew Rudniew, który przed zaprojektowaniem budowli udał się do różnych miejsc w całej Polsce, aby szukać inspiracji odnośnie tego jak będzie wyglądał przyszły budynek. Istotne w tym było to, aby odpowiadał koncepcji polskiego budownictwa na owe czasy. Obecnie w budynku mieszczą się biura wielu przedsiębiorstw prywatnych oraz instytucji. Na trzydziestym piętrze pałacu można podziwiać ze specjalnego tarasu widokowego to jak wygląda Warszawa. Należy też wspomnieć, że odwiedzając Pałac Kultury i Nauki warto odwiedzić znajdujące się tutaj Muzeum Techniki.

Dodaj komentarz