Depilacja laserowa bez tajemnic

Z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na depilację laserową. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wszyscy ludzie posiadają dostatecznie dużą wiedzę na ten temat. Pomimo wzrostu popularności takich zabiegów, część osób nadal nie wie, które informacje na temat depilacji laserowej są prawdziwe, a które to tylko mity.

Na początku warto wspomnieć o trwałości efektów depilacji laserowej. Osoby zachęcające do takich zabiegów zazwyczaj zapewniają, że włoski usuwane są trwale. Oznacza to, że nie ma potrzeby powtórnego wykonywania depilacji. Inni natomiast twierdzą, że po pewnym czasie włoski odrastają. Należy zatem wyjaśnić, że w trakcie depilacji laserowej dochodzi do zniszczenia cebulek włosowych, co oznacza, że nie mogą one odrosnąć. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, że taki efekt można osiągnąć wyłącznie dzięki serii zabiegów. Po ich wykonaniu można cieszyć się gładką skórą już zawsze, chociaż niektórzy doradzają po kilku latach tak zwany zabieg utrwalający.

Kolejna kwestia, która wzbudza wiele wątpliwości to ból podczas zabiegu. Sporo osób wierzy w to, że laserowe usuwanie owłosienia wiąże się z bólem. Inne zdanie na ten temat mają ludzie wykonujący takie zabiegi. Prawidłowo wykonana depilacja laserowa jest bezbolesna, nawet w przypadku takich miejsc jak pachy czy okolice bikini. Osobom szczególnie wrażliwym na ból proponuje się jednak maści znieczulające.
Mitem jest także informacja o tym, że po zabiegu na skórze widoczne są przebarwienia. Pojawiają się one bardzo rzadko i można wskazać sytuacje, w których ryzyko przebarwień jest największe. Dotyczy to głównie osób o ciemnej karnacji, którym odradza się depilację laserową. Prawdą jest bowiem to, że nie każdy może pozwolić sobie na taki zabieg. Przeciwwskazaniami do depilacji laserowej są także ciąża oraz niektóre choroby, na przykład łuszczyca.

Nie można także polemizować z tym, że bezpieczeństwo zabiegu zależy w znacznym stopniu od kompetencji wykonujących go osób. Warto zatem poszukać dobrego salonu kosmetycznego w większym mieście. Popularna jest na przykład depilacja laserowa Katowice, gdzie działa wiele salonów, które są godne zaufania.

Dodaj komentarz