Dlaczego naprawdę warto zainwestować środki w monety bulionowe?

Dlaczego naprawdę warto zainwestować środki w monety bulionowe?

Pośród wielu sposobów na pomnażanie kapitału, na uwagę zasługuje także zakup numizmatów. Także one mogą przynieść niemałe pieniądze. Postaramy się przyjrzeć ich zaletom.

Jedną z nich, bez wątpienia jest dość duży wybór. Zawiera się on tak w wielu seriach, jak i w dostępnych kruszcach. Pierwsze edycje zasilały rynek, ju ponad pół wieku temu. W tym konkretnym przypadku, mowa tu o produkowanej w Republice Południowej Afryki, serii Krugerrand. Zresztą przez ładnych parę lat, miała ona pozycję rynkowego monopolisty. W sprzedaży dostępne są także nowsze linie monet. W tym wypadku doskonałym przykładem będzie emitowana od 2016 roku seria Mity i Legendy. Produkt, za którego emisję odpowiada brytyjska Royal Mint, odwołuje się do znanej nie tylko nad Tamizą legendy o Robin Hoodzie. Obecnie wytwarza się złote oraz srebrne egzemplarze z wizerunkami tytułowego bohatera, a także Lady Marion, a całość wieńczy wierny druh Robina: Mały John. Opisywana seria to doskonały dowód na to, że nawet w numizmatyce nie brakuje inspiracji. 

Kolejną zaletą, której na pewno nie można odmówić monetom bulionowym, jest duża ilość kruszców używanych do produkowania kolejnych sztuk w ramach poszczególnych serii. W tym ujęciu, doskonale ten fakt oddają numizmaty Klonowy Liść. Jak nietrudno się domyślić, krajem produkcji jest w tym przypadku Kanada. Wiodący motyw, jest zresztą jednym z głównych symboli kraju w Ameryce Północnej. Co do kruszców, trzeba tu chyba nieco nakreślić skalę. W przypadku innych obecnych na rynku serii, zwykle używa się nie więcej niż dwóch czy trzech rodzajów metali szlachetnych. W tym wypadku, obok bardziej rozpowszechnionego złota, a także srebra, mamy również do czynienia z Liściem wykonanym z platyny, a także platyny. Tak duży wybór sprzyja sukcesywnemu poszerzaniu zasobów własnego inwestycyjnego portfolio. Im będzie ono bardziej obszerne, tym bardziej wzrosnąć może prawdopodobieństwo zysków. Nie da się przecież ukryć, że jest to główne przeznaczenie tego typu monet. Liść Klonu będzie też doskonałym wyborem, dla początkujących inwestorów. Chodzi tu głównie o monety jednogramowe w ramach serii. Można je nabyć również w formie pakietów, co może być tu istotne. 

Choć wspominamy tu rzecz jasna o wymiarze inwestycyjnym, nie jest on jedynym, jaki można połączyć z monetami bulionowymi. Kolejnym, jest ten kolekcjonerski. Sytuację ułatwia w tym wypadku fakt, że większość z wypuszczanych serii imponuje swą estetyką. Tu warto napomknąć choćby o Filharmoniku. Monety autorstwa Mennicy Wiedeńskiej cieszą się niemałym zainteresowaniem. Przewodnim motywem jest szeroko rozumiana muzyka symfoniczna. Został on zresztą wybrany w drodze głosowania. Jeśli uświadomimy sobie, że to właśnie w Austrii odbywa się słynny Koncert Noworoczny, taki wybór nie dziwi. Mało tego! Na awersie austriackich monet, widnieją słynne organy piszczałkowe. Instrument mieści się w gmachu Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego. To właśnie tam ma miejsce opisywane wyżej muzyczne wydarzenie. 

Oferte na zloto inwestycyjne, a w tym zlote sztabki, poznasz na Tavex.pl, firmy ktora od ponad 30lat dziala na polskim rynku metali szlachetnych. 

Dodaj komentarz