Jak długo działa bateria drona? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Jak długo działa bateria drona? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Żywotność baterii to jedna z najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę w dronie. W końcu im dłuższy czas pracy na baterii drona, tym więcej czasu musisz robić zdjęcia i filmy lub latać, aby sprawdzić lub zbadać. W tym artykule będziemy badać, jak długo działają baterie do dronów.

Typowy czas lotu dla większości dronów wysokiej jakości wynosi około 20 minut. Drony niższej jakości mają żywotność baterii od 5 do 10 minut, podczas gdy drony średniego zasięgu mają czas lotu od 15 do 20 minut. Profesjonalne drony mają czas lotu od 20 do 30 minut.

Aby uzyskać bardziej dogłębną analizę konkretnych dronów i ich przewidywanych czasów lotu, przeczytaj nasz post o tym, jak długo dron może latać bez ładowania.

Uważamy, że nie musimy wyjaśniać powodów, dla których posiadanie drona z dobrym czasem lotu jest korzystne. Konieczność ładowania baterii co pięć minut po prostu marnuje cenny czas i sprawia, że korzystanie z drona nie sprawia przyjemności.

Możesz rozważyć posiadanie wielu baterii, ale nawet wtedy możesz potrzebować do czterech baterii, aby uzyskać pożądany czas lotu. Nie tylko posiadanie wielu baterii jest dodatkowym kosztem, ale utrzymanie wszystkich baterii i utrzymywanie ich w stanie naładowania i gotowości do użycia może okazać się kłopotliwe. Istnieje wiele czynników, które wpływają na czas lotu drona i omówimy je poniżej.

Czynniki wpływające na żywotność baterii/czas lotu drona.
Chociaż oczywiste jest, że żywotność baterii jest głównym wyznacznikiem czasu lotu drona, istnieją inne czynniki, które wpływają na czas lotu drona. Zazwyczaj czas lotu drona jest dłuższy, gdy unosisz się w powietrzu, ponieważ nie obciążasz zbytnio silników. Poniżej znajdują się czynniki, które mogą wpłynąć na czas lotu twojego drona.

Żywotność baterii.
Ten jest bardzo oczywisty. Powszechnie wiadomo, że baterie mają różne rozmiary dla różnych modeli dronów. Im mocniejsza bateria dołączona do drona, tym dłużej będziesz w stanie nim latać. Jednak moc baterii zmniejsza się z czasem i ważne jest, aby właściwie utrzymywać baterię w najlepszym stanie tak długo, jak to możliwe. Nie dbaj o prawidłową konserwację baterii i po kilku miesiącach może się okazać, że nie będzie się ona ładować efektywnie. Nie świetnie, prawda?

Baterie litowe są ogólnie uważane za trwalsze niż inne typy baterii. Ponadto baterie litowe są w stanie przechowywać więcej ładunku i są bardzo trwałe. Minie trochę czasu, zanim wysokiej jakości bateria litowa zacznie się zużywać. Tak, baterie litowe zazwyczaj kosztują więcej, ale wtedy dostajesz to, za co płacisz. Płacąc trochę więcej, otwierasz możliwości na świat dłuższych lotów.

Waga drona.
Im cięższy dron, tym więcej mocy będzie potrzebne do napędzania drona. Może to mieć wpływ na żywotność baterii, a w konsekwencji czas lotu drona. Nie bez powodu producenci projektują drony jako kompaktowe i lekkie. Tak, przenośna konstrukcja ułatwia przechowywanie i transport drona, ale także ułatwia poruszanie się w powietrzu przez dłuższy czas.

Liczba silników ma również wpływ na żywotność baterii. Im więcej silników na dronie i im większa powierzchnia, tym więcej mocy będzie potrzebne do utrzymania drona w powietrzu. A to oznacza pobranie większej mocy z akumulatora.

Producenci zazwyczaj biorą pod uwagę rozmiar drona i zazwyczaj włączają większe baterie do większych dronów.

 

Dodaj komentarz