Krzesła barowe do mieszkania: jakie wybrać do kuchni i nie tylko

Krzesła barowe do mieszkania: jakie wybrać do kuchni i nie tylko

Krzesła barowe, czyli hokery nie są najpopularniejszym rozwiązaniem w Polsce, a szkoda ponieważ są nie tylko stylowe, ale także praktyczne. Pasują do wnętrza w stylu minimalistycznym, skandynawskim, rustykalnym i nowoczesnym. Zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu możesz zaoszczędzić przestrzeń. Zobacz dlaczego warto wybrać krzesła barowe do mieszkania. 

Krzesła barowe nie tylko w barze 

Mimo nieco mylącej nazwy, krzesła barowe nadają się nie tylko do baru. Co je różni od zwykłych krzeseł? Przede wszystkim wysokość. Krzesła barowe osadzone są na wysokich nogach. Stąd też ich częste zastosowanie w barach: sięgają do blatu. Jednak sprawdzą się nie tylko stojąc naprzeciw nalekawa do piwa. Równie dobrze nadadzą się jako siedziska przy wyspie kuchennej. Hokery wyróżniają się na tle tradycyjnych taboretów i stołków. Są eleganckie i stylowe. Z całą pewnością nie sprawią, że Twoja kuchnia zacznie wyglądać jak typowy bar. Ponadto zajmują mało miejsca. Możesz je wsunąć pod blat, dzięki czemu zaoszczędzisz cenną przestrzeń. Wyspa kuchenna to praktyczne rozwiązanie w małych kuchniach i tych połączonych z dużym pokojem. Jeśli nie mamy miejsca na stół jadalniany, to wyspa kuchenna lub wysoki blat może być ciekawą alternatywą. I właśnie do takiego rozwiązania będą pasować krzesła barowe. 

Metalowe czy z oparciem? 

Krzesła barowe w tradycyjnym wydaniu wykonane są z metalu i wyglądają jak wysokie stołki. Taki model będzie pasować do wnętrza o stylu industrialnym i loftowym. Są wygodne, proste i minimalistyczne. Jeśli wolisz miękkie siedziska, to na górę możesz położyć wykonaną na miarę poduszkę. Natomiast krzesła barowe, które przystosowane są bardziej do warunków domowych mają materiałowe obicia. Takie krzesło zazwyczaj jest nieco bardziej obszerne i zajmuje więcej miejsca. Ma także oparcie, które wystaje ponad blat. Jednak jest to oryginalne rozwiązanie, jeśli chcemy nadać pomieszczeniu domowego klimatu. Obite krzesła barowe będą pasować do eleganckich przestrzeni. Szczególnie jest wybierzemy materiał imitujący zamsz lub welur. 

Na co warto zwrócić uwagę wybierając krzesło barowe? Oprócz oczywistej stylistyki, którą dopasowujemy do naszych upodobań, bardzo ważny jest podnóżek. Wszystkie krzesła barowe go mają, jednak umieszczony jest na różnej wysokości. Podnóżek powinien znajdować się na wysokości pół wyprostowanych nóg. Krzesła barowe są wysokie, więc siedząc na nich nie dotykamy podłoża. Podnóżek daje nam oparcie na nogi i poczucie stabilizacji. Dzięki niemu także jest nam łatwiej usiąść i zsiąść z krzesła. 

Dodaj komentarz