Jak niskim kosztem odświeżyć mieszkanie?

Jak niskim kosztem odświeżyć mieszkanie?

Znudził się Wam dotychczasowy wystrój Waszego domu? Czy może jesteście w posiadaniu inwestycyjnego mieszkania w opłakanym stanie które planujecie wynająć z zyskiem, ale zanim się uda je wynająć trzeba je doprowadzić do stanu używalności? Jest to wykonalne! Potrzebujecie tylko trochę wolnego czasu, odrobinę zapału i niewielkiej kwoty pieniędzy. Tutaj dowiecie się jak odświeżyć mieszkanie bez ekipy remontowej i sporego zastrzyku gotówki.

1. Meble.

Wystój mieszkania znacznie odbiega od obecnych norm a bardziej przypomina przeniesienie się do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku? Wasze meble pamiętają jeszcze stare, dobre czasu PRL-u? Tylko ich nie wyrzucajcie, one znów wróciły do łask! Obecna ich atrakcyjność przejawia się w ich niebywałej wartości. Sprawdźcie, ile takie meble w idealnym stanie mogą być teraz warte. Polacy na ich widok stają się sentymentalni i ochoczo zaczynają je odnawiać. Pamiętacie słynne meblościanki na wysoki połysk? To ostatni krzyk mody w Polsce. Odnowione meble z PRL-u będą idealnie pasować do każdej aranżacji wnętrza.

Zatem jak zabrać się do renowacji takich mebli? Nic prostszego. Wystarczy najpierw dokładnie je wyczyścić, pozbyć się starych warstw farby lub impregnatu, zmatowić ich powierzchnię, odtłuścić benzyną ekstrakcyjną i pomalować na dowolny kolor. Aby efekt naszej pracy był trwalszy warto również odnowiony mebel pomalować lakierem bezbarwnym. Modnym dodatkiem będą także nowe gałki i uchwyty do mebli.

2. Płytki.

Starodawne płytki w kuchni czy łazience to zmora właścicieli. Ich tak łatwo odnowić się nie da jak mebli. Macie kilka rozwiązań: albo całkowicie wymienić na bardziej nowoczesne (co wiąże się z większymi kosztami, a nie o to nam przecież chodzi), można również pomalować dotychczasowe płytki na wybrany przez Was kolor. Jednym z tańszych sposobów jest także zakup naklejek na płytki łazienkowe i kuchenne w modnym wzorze. Dobra rada: jeżeli zdecydujemy się na naklejki ważne jest, by stare płytki, na które będziemy aplikować naklejkę były gładkie i jednolite.

3. Dekoracje.

Ważną rolę w aranżacji każdego pomieszczenia grają dodatki i dekoracje. I nie ważne jest czy to łazienka, salon, kuchnia czy sypialnia. Do każdego z tych pomieszczeń będą pasować inne gadżety, lecz wszystkie razem nadadzą całemu mieszkaniu nowego stylu i charakteru. Jeżeli marzymy o nowoczesnym wnętrzu z pewnością sprawdzą się ozdobne lustra, poduszki w kolorach komponujących się na przykład z zasłonami, pozłacane ramki na zdjęcia, zegary naklejane na ścianę, lampki cotton balls czy świeczki zapachowe.W innowacyjnych salonach rządzi biel, czerń, butelkowa zieleń, odcienie szarości i musztardowy kolor. Z kolei gdy jesteśmy miłośnikami tradycyjnych wnętrz i standardowych dodatków wybierzmy klasyczne zegary (opcjonalnie z kukułką), świetnie sprawdzą się tu dodatki z drewna, mnóstwo sporych rozmiarów kwiatów, eleganckie świeczniki. W kwestii kolorystyki – królować będą tu brązy, złoto i wszelakie odcienie zieleni.

4. Podłoga.

Jeśli jedynym elementem który szpeci twoje pomieszczenie jest podłoga podsuwamy Wam ciekawe pomysły. W przypadku, gdy na podłodze leży parkiet, warto wcześniej ocenić jego stan. Być może okaże się, że nie ma potrzeby go ani zrywać, ani zakrywać. W momencie, gdy parkiet jest w stanie ogólnym dobry, występują jedynie pojedyncze ryski, zadrapania i przetarcia jest możliwość zmatowienia go drobnoziarnistym papierem ściernym i ponownie go pomalować lub lakierować. Jeżeli stan podłogi jest gorszy niż zakładaliśmy trzeba będzie wykonać cyklinowanie parkietu. Jest to zabieg który można wykonać samemu, lecz nie obędzie się bez wypożyczenia sprzętu i zakupu tarczek ściernych.

Remont mieszkania w większości przypadków kojarzy się z ogromnymi kosztami, wiecznie brudnym mieszkaniem i ekipą remontową. Istnieją jednak opcje zmiany wnętrza i aranżacji niewielkimi kosztami. Wystarczą chęci, odrobina pomysłowości i kreatywności. Taka zmiana może niezwykle pozytywnie wpłynąć na samopoczucie mieszkańców a goście na pewno docenią zmiany.

Dodaj komentarz