Jak opiekować się starszym psem?

Jak opiekować się starszym psem?

Starszy pies podobnie jak młode szczenię potrzebuje odpowiedniego podejścia oraz zupełnie innej pielęgnacji. W przypadku starszego psa bardzo ważna jest nie tylko pielęgnacja i dbałość o jego higienę, ale także dbałość o to by jego dieta była na tyle zróżnicowana by pies czuł się silny i miał dobre samopoczucie mimo starszego wieku.

Prawidłowa pielęgnacja starszego psa polega przede wszystkim na podwójnej trosce o jego zdrowie oraz o jego wszelkie potrzeby. Dość ważnym elementem jest tutaj dbałość o właściwą dietę dla niego. Żywienie dorosłego czy też starego psa wymaga odpowiedzialności i dużej uwagi, gdyż układ pokarmowy zwierzaka w starszym wieku, pracuje już zupełnie inaczej i jest przez to narażony bardziej na różnego rodzaju schorzenia. Prawidłowe żywnie starszego psa to przede wszystkim odpowiednio dobrana do jego wieku oraz potrzeb karma. Najlepsza karma dla naszego starszego psa to pokarm dla seniorów firmy Royal Canin. Karmy dla psich seniorów tej firmy pomagają utrzymać naszego pupila w sile i zdrowiu przez dalsze trudniejsze nieco lata.

Karmy dla psich seniorów firmy Royal Canin dostarczają naszemu psu najważniejsze składniki pokarmowe, które odgrywają w organizmie psa szalenie ważną rolę. Są to przede wszystkim: białka i substancje mineralne, czyli składniki budulcowe; węglowodany i tłuszcze, czyli składniki energetyczne oraz witaminy, minerały, błonnik poprawiający trawienie, czyli składniki regulujące. Jak widać już gołym okiem są to dość ważne elementy psiej diety dla naszego seniora. Firma, o jakiej mówimy, dostosowuje pokarm psi do indywidualnych potrzeb naszych pupili.

Dobra dieta dla starszego psa to prawidłowo zestawiona dieta, która zawiera takie składniki pokarmowe jak białko, węglowodany, tłuszcze oraz substancje mineralne i witaminowe, zestawione w odpowiednich proporcjach. Ogromną zaletą tego typu diety jest także fakt, iż jest ona uzupełniana preparatami mineralnymi i witaminowymi. Ponieważ nie do końca wiadomo jak samodzielnie wydzielać psom starszym tego rodzaju ważne składniki pokarmowe, firma zatroszczyła się o to, by nie było ich w danym pokarmie zbyt dużo ani też by ich nie zabrakło. Jeśli więc mamy u siebie już starszego psiaka, który nawet jest jeszcze dość aktywny, pamiętajmy o tym, by zadbać przede wszystkim o jego prawidłową dietę. Powinna ona uwzględnić przede wszystkim wiek naszego pupila oraz wszelkie schorzenia czy też problemy zdrowotne związane z jego wiekiem.

Dodaj komentarz