Samodzielna wymiana zamka w drzwiach

Samodzielna wymiana zamka w drzwiach

Wbrew pozorom wymiana zamka w drzwiach w naszym mieszkaniu wcale nie należy do aż tak trudnych zadań. Działanie to może być dla Ciebie koniecznością z wielu różnych powodów. Najczęstszą przyczyną takiego działania jest chęć poprawy bezpieczeństwa. Mamy nadzieje, że dzięki montażowi nieco bardziej zaawansowanego technologicznie mechanizmu, zamek uchroni nas przed włamywaczem.

Czy samodzielna wymiana zamka jest trudna?

Samodzielna wymiana zamka nie wymaga wielu skomplikowanych narzędzi. Z reguły wystarczy nam do tego śrubokręt albo płaski klucz. Powodów dla których wymieniamy zamki w drzwiach jest wiele. Źle działający mechanizm, który się zacina, zgubienie kluczy od mieszkania przez jednego z domowników… To tylko niektóre z najczęstszych przyczyn przez które wymieniamy nasz zamek. Nie chcemy przecież żeby znaleziony przez przypadkową osobę klucz, został potraktowany jako zaproszenie do naszego mieszkania.

Samodzielna wymiana zamka nie będzie stanowiła dla większości osób problemu. Jeżeli jednak decydujesz się na bardzo zaawansowany technologicznie zamek i nie jesteś pewien jak poprawnie go zamontować, to skorzystaj z pomocy specjalisty. Pomoże Ci w tym doświadczony ślusarz https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/. Taka pomoc będzie szczególnie przydatna, jeżeli nie mamy w ogóle pojęcia jak zabrać się do samej wymiany zamka w drzwiach od naszego mieszkania. Oczywiście taka osoba może Ci także pomóc w wielu innych problemach. Ślusarz dorabia klucze, montuje zamki, pomaga otworzyć dom lub mieszkanie, a nawet samochód, do którego zgubiliśmy klucze.

Wymiana najprostszego zamka

Zdecydowana większość zamków w drzwiach nie ma jakoś specjalnie skomplikowanego mechanizmu. Jeżeli Twój zamek w drzwiach od mieszkania właśnie taki jest, to możesz samodzielnie dokonać jego naprawy. Jak już wspomnieliśmy niezbędny do tego będzie nowy zamek (albo sama wkładka), które kupisz w sklepie oraz płaski klucz.

W pierwszej kolejności powinieneś odkręcić szyld znajdujący się w drzwiach, po czym go usunąć. Następnie musisz odkręcić śrubę, która przytrzymuje wkładkę. Klucz włożony do zamka ostrożnie przekręć w dowolną stronę, tak aby ustawić trzpień dokładnie w osi wkładki. Na tym etapie możesz już wyjąć uszkodzoną wkładkę – na jej miejsce włóż nową. Następnie wsuń w otwór klucz i przekręć w celu ustawienia trzpienia. Na koniec dokręć śrubę mocującą oraz szyld do drzwi. Brawo, właśnie nauczyłeś się jak wymieniać najprostszy mechanizm w zamku! Jak widzisz nie było to aż tak trudne.

Dodaj komentarz