Jak przygotować domową sesję fotograficzną

Jak przygotować domową sesję fotograficzną

Domowa sesja fotograficzna to doskonały sposób nie tylko na urozmaicenie wolnego weekendu, ale na samodzielne stworzenie niepowtarzalnych zdjęć do domowego albumu, które warto będzie wspominać przez długie lata. Jak się do tego przygotować i w jakim charakterze można zatrudnić pozostałych członków rodziny?

Sesja noworodkowa w zaciszu własnego mieszkania

Gdy na świat przychodzi małe dziecko, rodzice nie zawsze mają czas na to, by organizować mu sesję fotograficzną. Świetnym pomysłem może być zatem wykorzystanie przestrzeni własnego mieszkania lub domu, by przy okazji drzemki słodkiego malucha zorganizować mu wyjątkową pamiątkę. W sesji mogą brać udział zarówno rodzice, jak i rodzeństwo. Najważniejszym jest oczywiście przygotowanie odpowiedniego tła, którym może być zarówno jasna, czysta ściana, jak i specjalnie skomponowane na tę okazję tło z nadrukiem. Dzieci oraz rodzice mogą stosownie do okazji założyć stroje wizytowe lub luźne, dobrze wyglądające ubrania domowe, a po ustawieniu odpowiednich parametrów aparatu i umieszczeniu go na statywie, śmiało pozować do wspólnych zdjęć.

Sesja narzeczeńska w ogrodzie lub salonie

Ciekawym wyborem może być też zorganizowanie sesji narzeczeńskiej we własnym domu. Ogródek lub balkon to świetne miejsca, w których można we dwoje zapozować do wyjątkowych zdjęć. Sesję można przeprowadzić zarówno w ciągu dnia, uważając na to, by światło słoneczne nie było zbyt ostre, jak i wieczorem. Warunkiem jest jedynie dobranie odpowiednich parametrów w aparacie do warunków panujących na zewnętrz. Para może śmiało ubrać się w stroje wyjściowe, a balkon lub ogródek przystroić kolorowymi balkonami oraz lampkami o ciepłym, romantycznym charakterze. Taka sesja to też doskonały pomysł na zaręczyny, jednak w tym przypadku najlepiej skorzystać z pomocy rodziny lub przyjaciół, by potencjalna narzeczona nie zorientowała się przed czasem, jaką niespodziankę szykuje jej ukochany.

Portret lub zdjęcie w bieliźnie? Dlaczego nie!

Wiele kobiet po cichu marzy o nieco odważniejszej sesji, ale nigdy nie przekonuje się do wzięcia w niej udziału. Tymczasem można zorganizować ją we własnym mieszkaniu, a jedynym jej świadkiem może być aparat. Dzięki samowyzwalaczowi każda z kobiet może śmiało stanąć przed obiektywem i nieco zaszaleć! Jest to świetny sposób na uczczenie urodzin lub Dnia Kobiet w iście kobiecym, niepowtarzalnym stylu.

Jeśli chodzi o zdjęcia portretowe, warto czasem postawić na nieśmiertelną klasykę i zorganizować sobie sesję w stylu biznesowym. Przy odpowiednim oświetleniu takie zdjęcia mogą posłużyć nawet jako oficjalne fotografie na profilu zawodowym lub do CV.

Dodaj komentarz