Kiedy można kłaść tynki w nowym domu?

Kiedy można kłaść tynki w nowym domu?

Wykończenie wnętrza w nowo wybudowanego domu? Jak długo trwa i jakie są jego poszczególne etapy? Co ma znaczenie przy kładzeniu tynków? Powinieneś to wiedzieć – jakie tynki sprawdzą się przy tego typu pracach, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę oraz jakie czynności trzeba wykonać, aby mieszkanie w nowym domu było komfortowe i nie wiązało się z licznymi usterkami! Przeczytaj poniższy artykuł pełen praktycznych porad!

Szybkie i nowoczesne tynki maszynowe

Tynki typu maszynowego kładzie się nawet czterokrotnie szybciej i precyzyjniej niż tradycyjne. Ponadto: do jego przygotowania nie potrzeba miejsca na betoniarkę, nie musisz szukać odpowiedniego miejsca na magazynowanie piasku lub wapna oraz bałagan związany z pracami jest ograniczony do minimum. Tynki maszynowe, sprawia, że praca trwa nie tylko krócej, ale charakteryzuje się też wyższą dokładnością i starannością wykonania, co przekłada się na późniejsze kładzenie tapet czy kafelków.

POLECAMY: tynki maszynowe Kraków – Firma Budowlana LITBUD

Zanim położysz taki tynk maszynowy, miej na uwadze, że od momentu zamknięcia stanu surowego nowego domu musi minąć mniej więcej od dwóch do czterech miesięcy tak, aby montaż instalacji i nakładanie tynków wiązało się z najwyższą jakością. Nie spiesz się z pracami wewnątrz domu, bo duża wilgoć nie osiadłych ścian nie zapewnia dobrych warunków , a co za tym idzie będą one nieskuteczne i niechlujnie zrobione.

Co trzeba wiedzieć o kolejności wykonywanych prac wewnątrz budynków?

Bez względu na to, gdzie budujesz – budowa domów w Krakowie czy w Poznaniu wygląda podobnie. Poszczególne etapy prac mają ogromne znaczenie! Jeśli nie wykonujesz wszystkiego samodzielnie, bo nie jesteś fachowcem, musisz mieć świadomość tego, jakie prace powinny być zrobione krok po kroku. Będziesz mógł wówczas kontrolować prace, mając na uwadze ważność zachowania kolejności.

Etapy prac wewnątrz budynku

Po około czterech miesiącach od zamknięcia stanu surowego należy:
1.Podłączyć instalację: wodno-kanalizacyjną.
2.Elektryczną.
3.Przystosować podłączenia do kaloryferów.

Drugi etap obejmuje:
1.Staranne oczyszczenie powierzchni w miejscu, w którym będziemy nakładać tynki.
Trzeba tutaj położyć szczególny nacisk na to, że tynki zawsze nakładamy na równe, suche oraz wolne od kurzu i pyłu ściany.

Gdy już oczyściłeś ściany oraz sufit musisz je solidnie zagruntować środkiem gruntującym. Następnie musisz zabezpieczyć otwory okienne pilśnią albo folią. To niezmiernie istotne, bowiem drewnianych okien nigdy nie wstawiamy przed nałożeniem tynku. Uniemożliwia to jego wysychanie. Producenci okien nie chcą przyjmować reklamacji, kiedy okna są wstawiane najpierw, zanim jeszcze położone będą tynki.
-Wylewki betonowe zrób przed tynkowaniem ścian i sufitów lub po ich otynkowaniu.
-Ogrzewanie podłogowe możesz wykonaj na koniec, wtedy, gdy tynki będą już wyschnięte.

Ostatnim etapem jest:
– tapetowanie,
-malowanie ścian,
-układanie kafelków oraz wszelkich dekoracyjnych paneli

Postaw na doświadczoną ekipę, która będzie umiała nie tylko dobrze wykonać tynki, ale i będzie miała świadomość tego, jak ważna jest prawidłowa kolejność!

Dodaj komentarz