Krzesła i fotele komputerowe

Era komputerów trwa w naszym kraju od ponad dwóch dekad. Intensywny rozwój technologiczny w połączeniu ze rozwojem Internetu i jego obecnym dostępem dla każdego sprawia, iż firmy swoje działa i usługi świadczą dzięki i poprzez użycie komputerów. Fotele biurowe, które służą do pracy przy komputerze czy laptopie często są określane jako krzesła komputerowe. Obecnie w erze korporacyjnego stylu biurowego, który jest dominujący – podstawą stanowiska pracy są  właśnie komputer i ergonomiczny fotel.  Są to dwa najważniejsze składowe w miejscu pracy. 

Fotele komputerowe to bezpośrednie oddziaływanie na ciało pracownika. To co najważniejsze to jego odpowiednia budowa umożliwiająca dopasowanie do ciała człowieka, niezależnie od budowy. Ergonomiczność tego przedmiotu to odpowiednie mechanizmy, których „łapkowe” zakończenia znajdują się pod siedziskiem komputerowego fotela.  Dzięki nim przed rozpoczęciem użytkowania możliwe jest odpowiednie wyregulowanie. Po znalezieniu właściwej pozycji użytkownik blokuje odpowiednią dźwignię w celu „zapamiętania pozycji”

Krzesła komputerowe to również przedmioty domowego wyposażenia. Nie ma w domu w którym biurko nie było by połączone z komputerem stacjonarnym lub laptopem. Praca, odrabianie lekcji lub rozrywka wieczorna w ścianach domowej twierdzy to powtarzalne czynności dnia codziennego. Należy więc zadbać o wyposażyć domowe wnętrze w odpowiedni fotel do komputera. Z reguły są to produkty, na które nie chce się wydać fortuny. Jednakże to co najtańsze na rynku, czyli oferta foteli z importu to niestety najczęściej produkty pozbawione ergonomicznych własności. Należy, więc zadać sobie pytanie co jest ważniejsze.

Czy nasze dobre wieczorne samopoczucie spowodowane wygodnym fotelem czy też trochę więcej gotówki w kieszeni, która i tak szybka zniknie. Paradoksalne wydaje się przeznaczenie ogromnych środków pieniężnych ( jak na zarobki Polaków ) na liczne gadżety takie jak telefony i akcesoria do nich. Są to już stałe elementy codziennego życia. Kolejne pytanie co jest ważniejsze, nowa designerska obudowa do telefonu, czy też ergonomiczne krzesło komputerowe. Ten sam wydatek, a jakże różne przedmioty i wpływ na zdrowie i funkcjonowanie człowieka.

Dodaj komentarz