Motywacja do odchudzania

Co według Ciebie oznacza motywacja do odchudzania? Wiele osób szuka cudownych sposobów na motywację, ale nie wie do końca czym ona właściwie jest. Według mnie motywacja to silna chęć podążania w kierunku obranego celu, czyli do uzyskania określonej wagi lub sylwetki.

Jeżeli zaczniesz się odchudzać to najsilniejszą motywację będziesz odczuwać na początku i przychodzi ona sama. Z czasem jednak będzie ona słabsza i wtedy musisz zadbać, aby ją utrzymać.

Jak utrzymywać motywację do odchudzania?

Do tego celu służy proste narzędzie, czyli notes z długopisem. Przygotuj sobie taki notatnik ponieważ będzie on Twoim dzienniczkiem, w którym zapiszesz swoje cele i wyniki. Jeżeli już go masz to zapisz w nim swój cel, np. ile kg chcesz ważyć lub jaki rozmiar ubrania chcesz nosić.

Np. Chcę ważyć 65 kg, chcę ważyć 76 kg itd. lub chcę nosić jeansu o rozmiarze XYZ.

Pamiętaj, aby wpisać końcowy cel, czyli określoną wagę lub rozmiar ubrania, a nie to ile kilogramów chcesz schudnąć. Dlaczego? Jeżeli zapiszesz: ,,chcę schudnąć 10 kg” to Twoja podświadomość może źle odebrać ten wynik i może działać w kierunku odwrotnym, czyli dodatkowo 10 kg.

Możesz w to wierzyć lub nie, ale obecnie istnieje wiele dowodów na temat działania podświadomości. Jeżeli prawidłowo zapiszesz swój cel to wzrośnie Twoja motywacja do odchudzania i będzie Ci łatwiej go zrealizować. Jeżeli masz już prawidłowo zapisany cel to teraz czas na magiczne pytanie, które będzie rozwiewało wątpliwości w chwilach słabości oraz wzmocni motywację do odchudzania.

Jedno pytanie, które wzmacnia motywację do odchudzania

Pod swoim celem zapisz sobie pytanie ,,Dlaczego chcę tyle ważyć?” ,,Dlaczego chcę nosić taki rozmiar ubrania?, itp. Jest to istotne i najważniejsze pytanie ponieważ określa największe potrzeby. Pomyśl teraz przez chwilę, że Twój cel jest już zrealizowany, np. ważysz tyle, ile chcesz. Wyobraź sobie dokładnie jak zakładasz ulubione ubranie lub jesteś wśród znajomych. Jak się czujesz?

Zapewne są to pozytywne uczucia i to właśnie one są najwyższym celem w odchudzaniu. Jeżeli wypiszesz sobie wszystkie odpowiedzi na powyższe pytanie to wtedy wzmocnisz motywację do odchudzania już na starcie. Przerwij teraz czytanie i zrób sobie listę odpowiedzi.

Jeżeli już masz odpowiedzi to przepisz te je na mniejszą kartkę, którą będziesz mieć zawsze przy sobie. Czasami będziesz mieć gorsze dni i chwile słabości, ale dzięki tej karteczce będziesz w stanie je przetrwać. Za każdym razem gdy nadejdzie zwątpienie, wyciągnij karteczkę i zacznij ją sobie czytać. Jeżeli chcesz utrzymywać motywację do odchudzania na wysokim poziomie to czytaj ją rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem.

Wtedy podświadomość jest najbardziej chłonna i łatwiej ją zaprogramować na sukces.

De-motywacja do odchudzania

Niestety tak już jest, że jedne osoby będą Cię wspierać, a inne krytykować. Dlatego ogranicz lub całkowicie zrezygnuj z kontaktów z takimi osobami. Nigdy nie mów osobom, o których wiesz, że będą na Ciebie źle wpływały o swoich celach.

Możesz rozmawiać tylko z tymi, które Cię motywują. Pamiętaj, że motywacja do odchudzania jest najważniejsza i należy ją pielęgnować przez cały czas.

Dodaj komentarz