Przygotowania do ślubu czas zacząć

Przygotowania do ślubu czas zacząć

Wiemy już, że przygotowania do ślubu powinny zacząć się od rezerwacji sali weselnej i wyboru muzyki weselnej. Oprawa muzyczna ślubu i wesela to bardzo ważny element naszej uroczystości…

dlatego decyzja odnośnie zespołu, który zapewni nam dobrą zabawę, nie jest wcale taka łatwa. Tym bardziej, że coraz częściej młode pary rezygnują z zespołów muzycznych, które nieudolnie próbują wykonać utwór Whitney Houston, na rzecz DJ-ów, którzy władają krążkami i puszczają muzykę bezpośrednio z płyt.

Jakie panują trendy w muzyce weselnej?

Zanim przejdziemy do tematu weselnego, zatrzymajmy się na chwilę na muzyce wykonywanej podczas ceremonii w kościele. Bardzo często nowożeńcy wynajmują profesjonalnych artystów-muzyków, którzy potrafią sprawić, że msza święta, podczas której młoda para składa sobie przysięgę, staje się naprawdę wyjątkowa. Państwo młodzi, w zależności od swojego charakteru i osobowości, mogą wybrać skrzypka, saksofonistę czy gitarzystę, którzy w nastrojowy sposób rozpoczną Mszę Świętą, albo duet pieśniarzy, w których wykonaniu religijny utwór nabierze nowego znaczenia. Zdarzyło się również, że na rockowym ślubie, podczas wspomnianej Mszy Świętej, pan młody nie wytrzymał i chwytając za gitarę dołączył wreszcie do zespołu.

Orkiestra

W przypadku wyboru orkiestry młodzi ludzie często mają trudny orzech do zgryzienia. Na szczęście w dobie Internetu możemy szybciej podjąć decyzję, ponieważ większość zespołów na swoich stronach internetowych zamieszcza przykładowe utwory we własnym wykonaniu. Mamy zatem pod tym względem ułatwione zadanie. W Internecie muzycy zamieszczają również listę wykonywanych przez siebie utworów, jednak prawie każda weselna orkiestra otwiera się na sugestie zamawiających.

Jaka muzyka najczęściej gości na tego typu imprezach? Na pewno biesiadna i taka, która porwie leniwych weselników do tańca. Króluje tu polski i zagraniczny rock z lat 80. i 90., Abba oraz Boney M. – to ich utwory zachęcają do tańca biesiadników w każdym wieku. Zaskakująca jest ponadto popularność disco polo, które mimo przaśnych tekstów, jest pozytywnie odbierane przez bawiących się na weselu ludzi. Oczywiście repertuar ustalany jest wcześniej i jeśli nie jesteście zwolennikami danego rodzaju muzyki – postarajcie się ją wyperswadować zatrudnionym muzykom. Bardzo ważnym elementem wesela są oczepiny, to zwykle szef zespołu muzycznego prowadzi tę zabawę. Wcześniej ustalacie, które „dyscypliny” akceptujecie, a które absolutnie nie mogą się pojawić podczas Waszego wesela.

DJ

Coraz częściej pary młode rezygnują z oczepin i zamiast orkiestry na weselach zatrudniają DJ-ów. Pasjonaci muzyki podkreślają, że lepiej bawią się przy takich utworach, które są wykonane przez ich ulubionych wykonawców, a nie podrabiane przez innych piosenkarzy. Dlatego z sal weselnych DJ-e zaczynają wypierać orkiestry. Grają oni taką muzykę, o którą poproszą nowożeńcy, na takim weselu można bawić się do utworów U2, Radiohead czy Lao Che.

DJ i coś więcej

Coraz częściej spotykane jest rozwiązanie, że DJ nie tylko puszcza muzykę, ale również bawi zgromadzonych gości – pełni zatem rolę animatora imprezy. Jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ taki DJ nie tylko integruje gości, ale także zaprasza do zabawy. A jego pomysły bywają tak oryginalne, że jeszcze długo po zakończeniu imprezy, weselnicy wspominają tą niezwykłą noc.

Dodaj komentarz