Najlepsze sposoby na pozbycie się długów

Najlepsze sposoby na pozbycie się długów

Bycie dłużnikiem to nic przyjemnego i każda osoba, która ma długi, z pewnością chciałaby się ich jak najszybciej pozbyć. Osoby zadłużone na co dzień odczuwają duży stres, który związany jest ze strachem o to, jak potoczy się sytuacja. Telefony od wierzycieli czy zajęcie komornicze może znacząco utrudnić codzienne życie dlatego warto jak najszybciej zaradzić tej sytuacji. Nawet jeśli sytuacja wydaje Ci się bez wyjścia, to wcale tak nie jest. Dzięki kilku sposobom możesz zmienić swoje życie i sprawić, że długi nie będą już Cię dotyczyć. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zacznij planować wydatki

Pierwszym krokiem do wyjścia z trudnej sytuacji finansowej jest rozpoczęcie planowania wydatków. Osoby, które źle zarządzają swoim domowym budżetem, mogą mieć wrażenie, że mają za mało pieniędzy, a tak naprawdę po prostu wydają je w nieprzemyślany sposób. Z tego powodu powinieneś zacząć się zastanawiać nad tym, jak wydajesz swoje pieniądze. Dobrym zwyczajem jest zapisywanie swoich wydatków i przychodów. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile wolnych środków zostanie Ci po zapłaceniu wszystkich zobowiązań. Wystarczy Ci do tego kartka oraz długopis. Bardzo pomocne są też mobilne aplikacje do planowania budżetu, dzięki którym masz stały wgląd do tego, ile wydajesz i ile środków Ci zostało. Czasem wystarczy przez kilka miesięcy ograniczyć swoje wydatki na przyjemności np. na wyjścia do kina, aby wyjść z długów.

Konsolidacja lub kredyt oddłużeniowy

Jeśli Twoim największym problemem jest to, że masz kilka kredytów, to dobrym sposobem na poprawienie sytuacji będzie konsolidacja lub kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie ze sobą kilku różnych zobowiązań. Mogą to być kredyty gotówkowe, samochodowe, zadłużenia na karcie kredytowej, a nawet pożyczki pozabankowe. W taki sposób możesz pozbyć się długów u wielu wierzycieli i zyskać niższą comiesięczną ratę. Kredyt oddłużeniowy działa na podobnej zasadzie, jednak najczęściej jest on dostępny w prywatnych firmach. Takie zobowiązanie może pomóc osobom, które mają bardzo duży problem ze swoimi zobowiązaniami i tracą nad nimi kontrolę.

Porozmawiaj z wierzycielem

Rozmowa z wierzycielem może Ci pomóc w ustaleniu nowych zasad spłaty zobowiązania. Dzięki temu możesz ustalić nowy harmonogram spłaty lub pozbyć się części, lub nawet całości odsetek za nieterminową spłatę. Nie warto więc ignorować listów oraz telefonów od instytucji, którym jesteś winny pieniądze.

Dodaj komentarz