Organizowanie imprezy firmowej

Organizowanie imprezy firmowej

Zastanówmy się czy jest możliwość zorganizowania imprezy firmowe/intergracyjnej we własnym zakresie tak by nie odbiegała ona jakością i pomysłowością od tych, które organizowane są przez specjalistów/fachowców. Ile korzyści a ile strat może przynieść organizacja imprezy firmowej we własnym zakresie? A może zlecić kompleksową organizację naszej imprezy zawodowcą, organizatorą mającym wielkie/duże doświadczenie w tej dziedzinie?

Pamiętajmy więc że powierzając kompleksową organizację naszej imprezy organizatorowi by przyjrzeć się dokładnie jego ofercie, sprawdzić jego referencje/opinie i zwrócić szczególną uwagę na to jak długo jest on na rynku. Nie należy też ufać organizatorom których ceny za usługi są zbytokazyjne lub zbyt wygórowane i odbiegają od standardów ogólnie przyjętych za tego typu usługi.

Jedno jest pewne że korzystając usług z profesjonalnych organizatorów imprez, zapewniamy sobie komfort psychiczny gdyż to oni dbają o każdy detal/drobiazg i trzymają rękę na pulsie by nasza impreza przebiegała prawidłowo. W przypadku gdy to my podejmiemy się zorganizowania własnej firmowej imprezy, bierzemy całą odpowiedzialność na siebie i swoich współpracowników.

Od pewnego czasu obserwujemy duży przyrost i rozwój firm na polskim rynku. Można podzielić je na mniejsze, powstające bez rozgłosu i fanfar i duże/większe zamożniejsze/bogatsze które otwierane są z wielką pompą. Po otwarciu następują rocznice, imprezy integracyjne, szkolenia które wymagają specjalnych zabiegów i przygotowań organizacyjnych.

Powszechnie jest przyjęte że organizatorzy imprez narzucają około 10% marżę do każdego podwykonawcy którymi są: obsługa artystyczna obsługa techniczna, catering i inne. Organizując imprezę na własną rękę teoretycznie zaoszczędzamy powyższą marżę. Jedna musimy pamiętać że Agencje artystyczne i organizatorzy imprez zajmujący się zawodową kompleksową organizacją imprez, mają podpisane umowy z artystami i obsługą techniczną i cateringową a co za tym idzie mają oni czasami duże zniżki/upusty co pozwala na obniżenie ostatecznej ceny za kompleksową usługę.

Dodaj komentarz