W jakim kierunku Europy się wybrać?

Turyści z Polski zastanawiają się w jakim kierunku się wybrać i co warto zobaczyć. Polaków kusi Hiszpania, Chorwacja, jednak jest tylko jedno miejsce, które w pełni przypomina raj, jest to wyspa Capri, leżąca w Zatoce Neapolitańskiej na Morzu Tyrreńskim, co więcej pozwolić na ten luksus mogą sobie wszyscy, nie tylko turyści najbardziej zamożni.

W jaki sposób dostać się na Capri? 

Najpierw należy przedostać się do Neapolu, skąd promem bądź wodolotem bez trudu można popłynąć na wyspę Capri. Prom choć wolniejszy może być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą na spokojnie pozwiedzać, warto zasygnalizować, że prom z miasta położonego nad Wezuwiuszem odpływa z dwóch lokacji: Molo Beverello oraz z Porta di Massa, dlatego warto trzymać rękę na pulsie, by obyło się bez przykrej niespodzianki. Ceny biletów na wyspę syren są w niezbyt wygórowanych, sięgających kilkanaście Euro kwotach, dlatego każdy może sobie pozwolić na tę przyjemność. Prom dopływa do Pontile d’Imbarco w Marina Grande przy miejscowości Capri. Będąc na miejscu warto zwiedzić miejscowości Carpi oraz Anacapri.

Dlaczego warto zwiedzić Carpi? 

Po pierwsze, wyspa jest bardzo malownicza, jest tam naprawdę pięknie, turyści którzy zdecydowali się przybyć w to miejsce podkreślają, że później marzą, by znowu się tam znaleźć. Będąc na miejscu, warto kolejką wybrać się na szczyt Capri. Fani sportu będą mogli tutaj na miejscu obejrzeć malowniczy stadion Stadio Sandro Cabassi, do niedawna rozgrywały się na nim spotkania Serie A, na wysepkę przyjeżdżały największe kluby Italii na czele z Interem Mediolan i Juventusem Turyn. Wybierając się na Capri zwiedzanie na okres wakacyjny, jesteśmy pewni pogody oraz wspaniałych widoków, wielu Włochów podkreśla, że uwielbia spędzać swe wolne, urlopowe chwile na tej wyspie. Doskonale poczują się tutaj wszyscy ludzie o wrażliwych duszach, kobietom spodoba się wszechobecność kwiatów, przez co będzie to doskonałe rozwiązanie, by przeżyć swój niezapomniany miesiąc miodowy. Właśnie na Capri inspirację do napisania ‘Matki’ czerpał znakomity rosyjski pisarz Maksym Gorki. Na Capri znajduje się wiele małych, pełnych klimatu kawiarenek oraz restauracji, w których można zjeść najlepsze jedzenie. Polecana jest restauracja Verginello, która położona jest przy Via lo Palazzo. Pewnym kłopotem może być, że nie widać jej z daleka, właściciele stawiają na kameralność, dlatego trzeba wiedzieć, że to tam serwowane jest najlepsze jedzenie. Każdy kto zdecydował się przybyć w to miejsce zachwala później wyborne gnocchi w sosie pomidorowym, karczochy z ziemniakami, maślane kalmary i oczywiście pizzę, sztandarowe włoskie danie. W Capri rzeczywiście można się zakochać, pokochać je całym sercem.

Dodaj komentarz